Շվեյցարական RTS հեռուստաալիքի հաղորդմամբ՝ շվեյցարական «Credit Suisse» բանկի բաժնետոմսերը երկուշաբթի օրը Ցյուրիխի բորսայում սակարկությունների բացման ժամանակ էժանացել են 63,7%-ով, իսկ UBS բանկի բաժնետոմսերը նվազել են 8,77%-ով:
Մարտի 19-ին Շվեյցարիայի կառավարությունը հավանություն տվեց UBS-ի կողմից Credit Suisse-ի ձեռքբերմանը և երաշխիքներ տրամադրեց երկրի ազգային կարգավորող մարմնին՝ Credit Suisse-ի իրացվելիություն ապահովելու համար։ Գրավման գործարքի գումարը կկազմի 3,24 միլիարդ դոլար: Ավելի վաղ Credit Suisse-ը զեկույց էր հրապարակել, որով ընդունում էր ներքին վերահսկողության թուլությունը: Բանկի գործադիր տնօրեն Ուլրիխ Կյորները Bloomberg-ին տված հարցազրույցում հայտնել է հաճախորդների շարունակական արտահոսքի մասին։

Share prices of the Swiss bank Credit Suisse fell by 63.7%
According to the Swiss TV channel RTS, the shares of the Swiss bank "Credit Suisse" fell by 63.7% at the opening of trading on the Zurich stock exchange on Monday, and the claims of the UBS bank decreased by 8.77%.
On March 19, the Swiss government approved UBS's acquisition of Credit Suisse and provided guarantees to the country's national regulator to ensure Credit Suisse's liquidity. The value of the takeover transaction will be $3.24 billion. Earlier, Credit Suisse issued a report admitting weakness in internal controls. In an interview with Bloomberg, the bank's executive director, Ulrich Koerner, reported on the continuous flow of customers.