ՀՀ պետական մարմինները և Google Cloud-ի առաջատար գործընկեր SADA-ն կհամատեղեն ջանքերը
Մարտի 10-ին տարածաշրջանում ՏՏ ոլորտի խոշորագույն Digitec  համաժողովի շրջանակում ստորագրվել է Համագործակցության հուշագիր ՀՀ Էկոնոմիկայի, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի, Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունների և պրոֆեսիոնալ ծառայությունների համաշխարհային առաջատար SADA-ի միջև:  Այս մասին հայտնում են ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Հուշագրով ՀՀ պետական մարմինները և Google Cloud-ի առաջատար գործընկեր SADA-ն կհամատեղեն ջանքերը՝ ՀՀ ամբողջ տարածքում կրթության հավասար հնարավորությունների, կրթական համակարգի թվայնացման զարգացման համար Google Workspace for Education Fundamentals ծառայությունների և գործիքակազմի ներդրման ուղղությամբ:
Փաստաթուղթը ստորագրել են մի կողմից նախարարներ Վահան Քերոբյանը, Ռոբերտ Խաչատրյանը, նախարարի տեղակալ Արայիկ Խզմալյանը և մյուս կողմից՝ SADA ընկերության նախագահ, գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը:
«Հայաստանի պետական մարմինները կարևորում են տեխնոլոգիական ծառայությունների մատակարարման համաշխարհային առաջատար ընկերությունների փորձը, ինչպես նաև քայլեր ձեռնարկում Հայաստանի հանրակրթական դպրոցներում կրթության մակարդակի բարելավման, կրթական որակի չափելիության համար անհրաժեշտ գործիքների ներդրման համար: Եվ մենք պատրաստ ենք ստեղծել բարենպաստ պայմաններ և մշակել աշխատանքային պլան՝  ՀՀ կրթական համակարգում Google Workspace for Education ծառայությունների  և գործիքակազմի ինտեգրումն ապահովելու համար, կապահովի  համապատասխան ռեսուրսներ՝ ինտեգրման ծառայությունների մատակարարման համար»,- նշել է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:

RA state bodies and Google Cloud's leading partner SADA will join efforts
On March 10, within the framework of Digitec, the largest IT conference in the region, a memorandum of cooperation was signed between the RA Ministry of Economy, Education, Science, Culture and Sports, High-Tech Industry, and SADA, the world leader in professional services. The RA Ministry of Economy reported this.
With the memorandum, RA state bodies and Google Cloud's leading partner, SADA, will join efforts to introduce Google Workspace for Education Fundamentals services and tools for equal opportunities for education throughout the RA and the development of digitalization of the educational system.
The document was signed by Ministers Vahan Kerobyan, Robert Khachatryan, Deputy Minister Arayik Khzmalyan on one side, and Tony Safoyan, President and CEO of SADA Company, on the other.
"State bodies of Armenia value the experience of the world's leading companies in the provision of technological services, as well as take steps to improve the level of education in public schools of Armenia, to introduce the necessary tools for the measurement of educational quality. And we are ready to create favorable conditions and develop a work plan to ensure the integration of Google Workspace for Education services and tools in the educational system of RA will provide appropriate resources for the provision of integration services," said RA Minister of Economy Vahan Kerobyan.