Հայաստանն առաջին անգամ մասնակցում է 𝐖𝐨𝐫𝐥𝐝 𝐆𝐨𝐯𝐞𝐫𝐧𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐒𝐮𝐦𝐦𝐢𝐭 գագաթնաժողովին
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը մեկնել է ԱՄԷ՝ մասնակցելու փետրվարի 13-15-ը Դուբայ քաղաքում կայանալիք խոշորագույն 𝐖𝐨𝐫𝐥𝐝 𝐆𝐨𝐯𝐞𝐫𝐧𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐒𝐮𝐦𝐦𝐢𝐭 գագաթնաժողովին, որտեղ ելույթով հանդես կգա Agility, Innovation, and the Government Renewal Challenge սեսիայում։
Գագաթնաժողովին մասնակցելու են 20 երկրի ղեկավարներ և 250 նախարարներ, ներկա է լինելու նաև աշխարհահռչակ գործարար և նորարար Իլոն Մասկը։
Բացի այդ, World Government Summit-ի շրջանակում կանցկացվի նաև Global Unicorns Roundtable քննարկումը, որին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության նախաձեռնությամբ ելույթ կունենա Krisp ընկերության համահիմնադիր Դավիթ Բաղդասարյանը։

Министр экономики Ваан Керобян отбыл в ОАЭ для участия в крупнейшем 𝐖𝐨𝐫𝐥𝐝 𝐆𝐨𝐯𝐞𝐫𝐧𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐒𝐮𝐦𝐦𝐢𝐭 13-15 февраля в Дубае Правительственной сессии Renewal Challenge, New Challenge и Agility.
В саммите примут участие лидеры 20 стран и 250 министров, также будет присутствовать всемирно известный бизнесмен и новатор Илон Маск.
Кроме того, в рамках Всемирного саммита правительств состоится дискуссия Global Unicorns Roundtable, на которой по инициативе Министерства экономики РА выступит соучредитель компании Krisp Давид Багдасарян.