FTX-ի հիմնադիրն ազատ է արձակվել ԱՄՆ պատմության մեջ ամենամեծ գրավի դիմաց
FTX կրիպտոարժույթի սնանկացած բորսայի հիմնադիր և նախկին գլխավոր տնօրեն, 30-ամյա Սեմ Բենքման-Ֆրիդը ազատ է արձակվել 250 միլիոն դոլար գրավի դիմաց և ծնողների երաշխավորությամբ, որ նա տնային կալանքի տակ կմնա Պալո Ալտոյի (Կալիֆոռնիայի նահանգ) իրենց առանձնատանը:
Այս մասին հայտնում է The Daily Mail-ը: Ինչպես դեկտեմբերի 22-ին նշել է դատախազի օգնականը, խոսքը ԱՄՆ-ի խոշորագույն գրավի մասին է, որը դաշնային մակարդակով վճարվել է մինչդատական փուլում: Ըստ մեղադրանքի՝ Բենքման-Ֆրիդը կասկածվում է խոշորամասշտաբ խարդախության մեջ։

Основателя FTX отпустили под самый большой залог в истории США
30-летний Сэм Бэнкман-Фрид, основатель и бывший генеральный директор обанкротившейся криптовалютной биржи FTX, был освобожден под залог в размере 250 миллионов долларов и по заверениям родителей, он останется под домашним арестом в их особняке в Пало-Альто, штат Калифорния.
Об этом сообщает The Daily Mail. Как отметил 22 декабря помощник прокурора, это самый крупный залог в США, который был выплачен на федеральном уровне на досудебной стадии. Согласно обвинительному акту, Бэнкман-Фрид подозревается в крупном мошенничестве.