2022թ. 9 ամիսների ընթացքում հաջողվել է ապահովել հարկային եկամուտների 77 մլրդ դրամի գերակատարում
Հարկային ծառայությունը նշում է հիմնադրման 31-րդ տարեդարձը: Պետական եկամուտների կոմիտեում այսօր տեղի է ունեցել հարկային համակարգի ստեղծման 31-րդ ամյակին նվիրված միջոցառում:
ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը շնորհավորելով հարկային ծառայողներին, կարևորել է յուրաքանչյուրի ներդրած ջանքերը՝  հարկային ծառայության կայացման գործում: Կոմիտեի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ համատեղ ջանքերով 2022 թ. 9 ամիսների ընթացքում հաջողվել է ապահովել հարկային եկամուտների 77 միլիարդ դրամի գերակատարում: Ռուստամ Բադասյանը շնորհակալություն է հայտնել հարկային ծառայողներին կատարված բարդ աշխատանքի համար, ընդգծելով, որ համակարգի ձեռքբերումները բարձր են գնահատվում Կառավարության, ինչպես նաև հանրության կողմից: Կոմիտեի ղեկավարն ընդգծել է համակարգի առջև դրված խնդիրները հետագայում ևս համատեղ աշխատանքով արդյունավետ  և հաջողությամբ իրականացնելու կարևորությունը:
Այնուհետև տեղի է ունեցել հարկային ծառայության աշխատակիցների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը:  ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանի հրամանով, հարկային մարմնի առջև դրված խնդիրների լուծման, բարձր մասնագիտական կարողություններ դրսևորելու, հարկային գործի բնագավառում ներդրած ավանդի և ծառայակիցների շրջանում ունեցած հեղինակության համար ՀՀ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Արթուր Մանուկյանը պարգևատրվել է «Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հարկային ծառայող» կրծքանշանով։
Հարկային համակարգի ստեղծման կապակցությամբ, ինչպես նաև ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար, ՊԵԿ նախագահի հրամանով, հարկային ծառայության աշխատակիցների շնորհվել են արտահերթ հատուկ կոչումներ, միաժամանակ մի շարք աշխատակիցների հայտարարվել է «Շնորհակալություն»:

During the nine months of 2022, it was possible to ensure an overperformance of 77 billion drams in tax revenues
The Tax Service is celebrating its 31st anniversary. An event dedicated to the 31st anniversary of the creation of the tax system was held at the State Revenue Committee today.
SRC President Rustam Badasyan, congratulating the tax officers, emphasized the efforts of each of them in establishing the tax service. The head of the committee noted with satisfaction that with joint efforts over nine months of 2022, it was possible to ensure an overachievement of 77 billion drams in tax revenues. Rustam Badasyan thanked the tax officials for the difficult work done, emphasizing that the government and the public highly appreciate the system's achievements. The head of the committee emphasized the importance of effectively and successfully implementing the tasks set before the system in the future with joint work.
Then the ceremony of awarding tax service employees took place. By order of SRC Chairman Rustam Badasyan, Deputy Chairman of SRC RA Artur Manukyan was awarded the "Honored Tax Officer of the Republic of Armenia" badge for solving the problems faced by the tax authority, demonstrating high professional abilities, his contribution in the field of tax affairs and his reputation among his colleagues.
In connection with the creation of the tax system and the conscientious performance of official duties, by order of the SRC president, tax service employees were awarded extraordinary notable titles. At the same time, several employees declared, "Thank you."