Շվեդական բանկը կսահմանափակի Հայաստան և Վրաստան գումարային փոխանցումները
Շվեդական ամենահայտնի բանկերից մեկը՝ Handelsbanken-ը սահմանափակում է Հայաստանի և Վրաստանի հետ գումարային փոխանցումները։
Մասնավորապես՝ բանկը լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ հնարավոր է բանկային փոխանցումները, շվեդական բանկից ստացված գումարը փոխանցվի Ռուսաստան, որի դեմ Արևմուտքն իրականցնում է պատժամիջոցներ, դա է հիմնական պատճառը։
Բանկի փոխանցումների դեպարտամենտի ղեկավարի տեղակալը հայտնել է, որ այս սահմանափակումը չի վերաբերի բոլոր հաճախորդներին, այլ հիմնականում կորպորատիվ հաճախորդներին, մյուսները կանցնեն նույնականացման ընթացակարգ և կկարողանան շարունակել օգտվել բանկից։

Шведский банк ограничит денежные переводы в Армению и Грузию
Один из самых известных шведских банков Handelsbanken ограничивает денежные переводы в Армению и Грузию.
В частности, в банке сообщили СМИ, что не исключено, что банковские переводы, деньги, полученные от шведского банка, будут переведены в Россию, против которой Запад вводит санкции, что является основной причиной.
Замначальника отдела переводов банка сообщил, что данное ограничение будет распространяться не на всех клиентов, а в основном на корпоративных клиентов, остальные пройдут процедуру идентификации и смогут продолжить пользоваться банком.