«Եթե առաջ շարժվենք, հետագա ճանապարհը կարող է դառնալ դատարկ մայրուղու նման». Մատերացին՝ Իտալիա-Շվեյցարիա խաղի մասին
Իտալիայի հավաքականի նախկին պաշտպան Մարկո Մատերացին խոսել է Եվրոպայի առաջնության 1/8 եզրափակչում Շվեյցարիայի հետ ազգային թիմի առաջիկա հանդիպման մասին, ինչպես նաև կիսվել է հետագա հնարավոր պայքարից: Հիշեցնենք, որ հանդիպումը կկայանա շաբաթ օրը՝ հունիսի 29-ին:
«Եվրոյի ֆավորիտներ այլևս չկան, իսկ Շվեյցարիային հաղթելը միշտ էլ հեշտ չէ։ Յակինը կարող է հույս դնել այն ֆուտբոլիստների վրա, որոնք խաղում են իտալական, գերմանական և անգլիական լիգաներում: Սա հավասարակշռված թիմ է՝ լավ խաղացողներով և այնպիսի դարպասապահով, ինչպիսին Զոմերն է։ Նրանք թերագնահատված են, բայց փորձառու։
Գերմանիայի հետ խաղում նրանք ինձ վրա տպավորություն թողեցին իրենց վստահությամբ և մարզավիճակով։ Սակայն Իտալիայի խնդիրը չի կարող լինել Շվեյցարիայում։ Իտալիան պետք է հաստատի, որ նրանք խնդիր չեն։
Եթե մենք առաջ գնանք, հետագա ճանապարհը կարող է դառնալ դատարկ մայրուղու նման։ Ավելի լավ է՝ խաղացողները չմտածեն այդ մասին, հակառակ դեպքում մայրուղին կվերածվի նեղ արահետի: Մենք նման ճանապարհ տեսանք 2006 թվականին, երբ հասանք Գերմանիա (մրցաշարի 1/2 եզրափակիչ): Դա հեշտ է թվում, բայց այդպես չէ», - Մատերացցիի խոսքը մեջբերում է Football Italia-ն՝ հղում անելով La Gazzetta dello Sport-ին։

"If we move forward, the road ahead may become like an empty highway." Materazzi: about the Italy-Switzerland match
Marco Materazzi, the former defender of the Italian national team, spoke about the upcoming national team meeting with Switzerland in the 1/8 finals of the European Championship and shared a possible future struggle. We remind you that the meeting will occur on Saturday, June 29.
"There are no more Euro favorites, and beating Switzerland can be challenging. Yakin can count on players in the Italian, German, and English leagues. This is a balanced team with good players and a goalkeeper like Sommer. They are underrated but experienced.
Against Germany, they impressed me with their confidence and fitness. However, the problem of Italy must be somewhere other than Switzerland. Italy must confirm that they are not a problem.
The road ahead may become like an empty highway if we move forward. Players had better not think about it; otherwise, the highway would turn into a narrow lane. We saw a similar path in 2006 when we reached Germany (semi-final of the tournament). It looks easy, but it's not," Materazzi said by Football Italia, referring to La Gazzetta dello Sport.