Երևանի 5-րդ խոշոր կամուրջը գրեթե պատրաստ է
Հրազդան գետի վրա կառուցված 252մ երկարությամբ և 28մ լայնությամբ Երևանի 5-րդ խոշոր կամուրջը գրեթե պատրաստ է: Այն մայրաքաղաքի հյուսիսային և հարավային մուտքերն իրար կապող նոր ճանապարհի ամենակարևոր ու պատասխանատու կառույցն է:
Երևանի քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ նոր կամրջի վրայով շինարարների հետ միասին առաջին անգամ անցել է նաև Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը։
Երևանի արևմտյան օղակաձև ճանապարհի մաս կազմող Բաբաջանյան-Աշտարակ, Արգավանդ-Շիրակ ճանապարհահատվածներում շինարարությունն ընթանում է ամբողջ թափով:
Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածի ընդհանուր երկարությունը 9.4կմ է, միջին լայնությունը՝ 24մ: Այն ունի 7 ուղեանց, ինչպես նաև տրանսպորտային մեկ հանգույց՝ Նոր Սիլիկյան փողոցի հատման վայրում:
Արգավանդ-Շիրակ ճանապարհահատվածի երկարությունը 2.7կմ է, իսկ միջին լայնությունը՝ 26մ: Այն ներառում է Հրազդան գետի վրա կառուցված մետաղական կամուրջը, ինչպես նաև մեկ ուղեանց՝ Իսակով-Բաբաջանյան փողոցների հատման վայրում առկա ճանապարհային հանգույցում:
Քաղաքապետարանից նաև տեղեկացնում են՝ «Մայրաքաղաքի երթևեկությունը տրանսպորտային հոսքերից բեռնաթափելու նպատակով համայնքն այսօր տարբեր ծրագրեր ու նախագծեր է դիտարկում՝ ճանապարհաշինությունից ավտոբուսների հավաքակազմի համալրում, տրանսպորտի համակարգման կենտրոնի ստեղծում ու լուսացույցների կառավարում: Արդեն իսկ բանակցություններ են ընթանում կառավարության հետ՝ ևս մեկ՝ Արշակունյաց-Իսակով նոր ճանապարհահատված կառուցելու նպատակով»։

Пятый крупный мост в Ереване почти готов
Построенный через реку Раздан Ереванский мост длиной 252 метра и шириной 28 метров, почти готов. Это самое важное и ответственное сооружение новой дороги, соединяющей северный и южный въезды в столицу.
Мэрия Еревана сообщает, что вместе со строителями впервые пересек новый мост и мэр Еревана Грачья Саркисян .
Полным ходом ведется строительство на дорогах Бабаджанян-Аштарак, Аргаванд-Ширак, входящих в состав Ереванской кольцевой дороги.
Общая протяженность дороги Бабаджанян-Аштарак составляет 9,4 км, средняя ширина – 24 м. Она имеет 7 полос движения, а также  транспортную развязку на пересечении улицы Нор Силикян.
Длина дороги Аргаванд-Ширак составляет 2,7 км, а средняя ширина – 26 м. Она включает в себя металлический мост через реку Раздан, а также однополосную транспортную развязку на пересечении улиц Исакова и Бабаджаняна.
Мэрия также информирует: «Для того, чтобы разгрузить столичный трафик от транспортных потоков, рассматриваются различные программы и проекты, такие как пополнение автобусного парка, строительство новых дорог, создание транспортно-координационного центра и управление светофорами». «Уже ведутся переговоры с правительством о строительстве нового участка дороги Аршакуняц-Исаков».