Սնուփ Դոգը Ձմեռային Օլիմպիական խաղերում նշանակվել է ԱՄՆ-ի «պատվավոր մարզիչ»
Ամերիկյան ռեփեր Սնուփ Դոգին նշանակել են Team USA-ի «պատվավոր մարզիչ» հաջորդ տարվա Ձմեռային Օլիմպիական խաղերի համար։
Սնուփ Դոգը LinkedIn-ում ներկայացրել է իր նոր դերը՝ «Coach Snoop, Team USA» վերնագրով։
ԱՄՆ Օլիմպիական և Պարաօլիմպիական կոմիտեն (USOPC) հայտարարել է, որ 54-ամյա արտիստը ստանձնելու է «կամավորական դեր՝ մրցավայրից դուրս ամերիկացի մարզիկներին աջակցելու և նրանց հաջողությունները նշելու համար»։
Նա միանալու է USOPC-ի աշխատակազմի, մարզիչների, բժշկական մասնագետների, ադմինիստրատորների և գործընկերների լայն ցանցին, ովքեր օգնում են Team USA-ի մարզիկներին հետապնդել իրենց երազանքները և ոգեշնչել երկիրը։
Ձմեռային խաղերը կանցկացվեն Իտալիայում՝ Միլանում և Կորտինայում, փետրվարի 6-22-ը։
USOPC-ն հայտնել է, որ Սնուփ Դոգը «իր յուրահատուկ հումորն ու սրտացավությունը» կօգտագործի՝ ամերիկացի մարզիկներին մոտիվացնելու և ներշնչելու համար։
Սնուփ Դոգը հավելել է. «Այս թիմը ներկայացնում է, թե ինչպիսին կարող է լինել սպորտի լավագույն կողմը՝ տաղանդ, սիրտ և աշխատասիրություն։ Եթե կարողանամ դրան մի քիչ էլ սեր ու մոտիվացիա ավելացնել, դա արդեն իմ հաղթանակն է»։

American rapper Snoop Dogg has been named Team USA’s “coach of the year” for next year’s Winter Olympics.
Snoop Dogg posted on LinkedIn his new role, titled “Coach Snoop, Team USA.”
The United States Olympic and Paralympic Committee (USOPC) said the 54-year-old artist will take on “a volunteer role to support and celebrate American athletes outside of the competition.”
He will join a vast network of USOPC staff, coaches, medical professionals, administrators, and partners who help Team USA athletes pursue their dreams and inspire their country.
The Winter Games will be held in Milan and Cortina, Italy, from February 6-22.
The USOPC said Snoop Dogg will use his “unique sense of humor and compassion” to motivate and inspire American athletes.
Snoop Dogg added, “This team represents the best of what sports can be: talent, heart, and hard work. If I can add a little love and motivation to that, that’s a win for me.”