Օգնության կոչ․ Իսրայելում և Գազայում ավանակները տառապում են
Բարեգործական մի կազմակերպություն, որը տարիներ շարունակ հոգ է տանում լքված և վիրավորված ավանակների մասին Իսրայելում, Գազայում և Եգիպտոսում, կոչ է անում կենդանիներին սիրողներին միանալ և աջակցել իր ծրագրերին։
Safe Haven for Donkeys կազմակերպությունը, որն ստեղծվել է Հեյվորդս Հիթ քաղաքում և արդեն 25 տարի իրականացնում է իր գործունեությունը, մեկնարկել է յուրահատուկ նախաձեռնություն՝ «25 մղոն՝ 25 տարվա համար»։ Այն առաջարկում է աջակիցներին մինչև 2025 թվականի հոկտեմբերի 31-ը քայլել, վազել, հեծանիվ վարել կամ լողալ ընդհանուր առմամբ 25 մղոն՝ այսպիսով նպաստելով միջոցների հավաքագրմանը։
Safe Haven-ի ներկայացուցիչների խոսքով՝ Գազայի ավանակները ծանր վիճակում են․ նրանք հաճախ ջրազրկված են, թերսնված և նույնիսկ դառնում են ռազմական գործողությունների զոհ։ Կազմակերպությունը երեք վայրերում էլ ունի անասնաբուժական թիմեր, որոնք ոչ միայն բուժում են տառապող կենդանիներին, այլև իրականացնում են կրթական ծրագրեր՝ կանխելու նման խնդիրների կրկնությունը։

Благотворительная организация, которая многие годы заботится о брошенных и раненых ослах в Израиле, Газе и Египте, обратилась к любителям животных с просьбой присоединиться и поддержать её программы.
Организация Safe Haven for Donkeys, созданная в городе Хейвордс-Хит и работающая уже 25 лет, запустила особую инициативу — «25 миль за 25 лет». Участникам предлагается до 31 октября 2025 года пройти пешком, пробежать, проехать на велосипеде или проплыть в общей сложности 25 миль, чтобы помочь собрать средства.
По словам представителей Safe Haven, ослы в Газе находятся в тяжёлом состоянии: они часто страдают от обезвоживания, недоедания и даже становятся жертвами военных действий. У организации есть ветеринарные команды во всех трёх регионах, которые не только лечат страдающих животных, но и проводят образовательные программы, чтобы предотвратить повторение подобных проблем.