Մարկ Ցուկերբերգի Meta-ն ներկայացրել է նորույթ․ Vibes՝ նոր ֆիդ Meta AI հավելվածում, որը բաղկացած է բացառապես արհեստական բանականության ստեղծած տեսանյութերից։ Օգոստոսին Guardian-ը հայտնել էր, որ աշխարհում ամենաարագ աճող YouTube ալիքների գրեթե 10%-ը ցուցադրում են միայն AI-ով ստեղծված բովանդակություն։
Ցուկերբերգը նշել է, որ Vibes-ը լինելու է «AI-տեսանյութերի հոսք արվեստագետներից և ստեղծագործողներից»։ Այն հասանելի կլինի ԱՄՆ-ում և ևս 40+ երկրներում, սակայն ոչ՝ Մեծ Բրիտանիայում։ Իր գրառմանը Ցուկերբերգը կցել է AI-ով պատրաստված հոլովակ՝ վերնագրված «Հայրիկը փորձում է հաշվել թեյավճարը 30 դոլարանոց ճաշի համար»։

Mark Zuckerberg’s Meta has unveiled a new feature: Vibes, a new feed in the Meta AI app that consists exclusively of videos created by artificial intelligence. In August, the Guardian reported that nearly 10% of the world’s fastest-growing YouTube channels feature only AI-generated content.
Zuckerberg said Vibes will be “a stream of AI-generated videos from artists and creators.” It will be available in the US and 40+ other countries, but not in the UK. Zuckerberg attached an AI-generated video to his post titled “Dad tries to calculate the tip for a $30 meal.”