Համաշխարհային գերաստղ Bad Bunny-ն կդառնա 2026 թվականի Սուպերբոուլ-ի Halftime Show-ի գլխավոր կատարողը: Այս մասին հայտնում է Variety-ն։
Այս մեծ ներկայացումը տեղի կունենա փետրվարի 8-ին՝ Կալիֆոռնիայի Սանտա Կլարա քաղաքում գտնվող Levi’s Stadium-ում: Որպես միջոցառման գործընկեր ավանդաբար հանդես կգա Apple Music-ը։
30-ամյա պուերտոռիկացու համար սա կլինի առաջին դեբյուտը ամերիկյան ֆուտբոլի գլխավոր բեմում:
NFL եզրափակիչը ամեն տարի ուղիղ եթերում դիտում է ավելի քան 100 միլիոն հեռուստադիտող։ Միջոցառումը դարձել է ոչ պաշտոնական տոն ամերիկացիների համար՝ երեկույթներով և մեծածավալ շոուներով։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ելույթի հնարավոր թեկնածուների թվում էին Թեյլոր Սվիֆթն ու Ադելը: NFL-ի նախագահ Ռոջեր Գուդելը հայտարարել է, որ Սվիֆթը միշտ ցանկալի հյուր է լինելու իրենց միջոցառումներին, սակայն այս անգամ գլխավոր դերը բաժին է հասել Bad Bunny-ին։

Bad Bunny will be the star of this year's Super Bowl
The big show will take place on February 8 at Levi’s Stadium in Santa Clara, California. Apple Music will traditionally be the event’s partner.
This will be the 30-year-old Puerto Rican’s debut on the main stage of American football.
The NFL finals are watched live by more than 100 million viewers every year. The event has become an unofficial holiday for Americans, with parties and large-scale shows.
Earlier, Taylor Swift and Adele were among the possible candidates for the performance. NFL President Roger Goodell said that Swift would always be a welcome guest at their events, but this time the leading role went to Bad Bunny.