Վավերագրական ֆիլմերի հայտնի ռեժիսոր և «Օսկար» մրցանակի դափնեկիր Ալեքս Գիբնին ներկայացրել է Իլոն Մասկի կյանքին և կարիերային նվիրված «Musk» նոր ֆիլմը. հայտնում է Variety-ն։
Հեղինակները ֆիլմը ներկայացնում են որպես SpaceX, Tesla և X ընկերությունների հետևում կանգնած գործարարի ամենաազնիվ և անկեղծ կերպարներից մեկը:
ԱՄՆ-ում վարձույթի իրավունքը պատկանում է Bleecker Street ընկերությանը, որը նախատեսում է առաջիկա ամիսներին ֆիլմը թողարկել կինոթատրոններում: Դրանից հետո, HBO Documentary Films-ի հետ համաձայնագրի շրջանակներում, վավերագրական ֆիլմը հասանելի կլինի HBO Max հարթակում:
Այսպիսով, հեռուստադիտողները կկարողանան տեսնել Իլոն Մասկի պատմությունն՝ սկզբում մեծ էկրանին, իսկ հետո՝ նաև ստրիմինգում:
Ալեքս Գիբնին հայտնի է իր քննադատական հայացքով և բարդ ու հակասական թեմաների շուրջ խոսելու պատրաստակամությամբ: Նրա նախորդ աշխատանքները բազմիցս արժանացել են քննադատների գնահատանքին և արժանացել հեղինակավոր մրցանակների, այդ թվում՝ «Օսկար» մրցանակի։

The renowned documentary director and Oscar winner Alex Gibney has presented the new film “Musk,” dedicated to the life and career of Elon Musk, according to Variety.
The authors present the film as one of the most honest and sincere images of the businessman behind SpaceX, Tesla, and X companies.
The rental rights in the United States belong to the Bleecker Street company, which plans to release the film in theaters in the coming months. Following this, as part of an agreement with HBO Documentary Films, the documentary will be made available on the HBO Max platform.
Thus, viewers will be able to see the story of Elon Musk, first on the big screen and then also on streaming.
Alex Gibney is renowned for his critical perspective and willingness to tackle complex and controversial topics. His previous works have repeatedly received critical acclaim and won prestigious awards, including the Academy Award.