Պաղեստինն առաջին անգամ կմասնակցի «Միսս Տիեզերք» մրցույթին
Պաղեստինցի մոդել Նադին Այյուբը պատմության մեջ առաջին անգամ Պաղեստինը կներկայացնի «Միսս Տիեզերք» միջազգային գեղեցկության մրցույթում։ Այս մասին նա հայտարարել է Instagram-ում՝ ընդգծելով իր մասնակցության խորհրդանշական և ազգային նշանակությունը։
Այյուբը իր ուղերձում անդրադարձել է նաև Պաղեստինում, մասնավորապես, Գազայի հատվածում շարունակվող ցավին ու պատերազմական իրավիճակին։
«Քանի դեռ Պաղեստինը տառապում է, հատկապես՝ Գազայում, ես կրում եմ մի ժողովրդի ձայնը, որը հրաժարվում է լռել։ Ես ներկայացնում եմ յուրաքանչյուր պաղեստինցի կնոջ և երեխայի, ում ուժն աշխարհը պետք է տեսնի։ Մենք մեր տառապանքը չենք միայն։ Մենք տոկունություն ենք, հույս և հայրենիքի սրտի զարկերակ, որը շարունակում է ապրել մեր միջոցով», – ասել է նա։

Palestine to participate in Miss Universe for the first time
Palestinian model Nadine Ayoub will represent Palestine for the first time in history in the international beauty contest “Miss Universe”. She announced this on Instagram, emphasizing the symbolic and national significance of her participation.
Ayoub also touched on the ongoing pain and war situation in Palestine, in particular in the Gaza Strip.
“As long as Palestine suffers, especially in Gaza, I carry the voice of a people that refuses to be silent. I represent every Palestinian woman and child whose strength the world needs to see. We are not just our suffering. We are endurance, hope and the heartbeat of the homeland, which continues to live through us,” she said.