Labubu արտադրողի եկամուտները կարող են գերազանցել 4 միլիարդ դոլարը
Չինական Pop Mart խաղալիքների ընկերությունը, որը հայտնի է իր Labubu խաղալիքով, շարունակում է թափ հավաքել ինչպես ներքին, այնպես էլ՝ արտաքին շուկաներում։ Ընկերության հիմնադիր և տնօրեն Վան Նինը հայտարարել է, որ Pop Mart-ը լավ ընթացքի մեջ է՝ 2025-ին հասնելու իր նպատակային մոտ 2.78 մլրդ դոլար եկամուտին, իսկ այս տարում մոտ 4.18 մլրդ դոլար մուտքերը «բավական հեշտ» կլինի ապահովել։
Այս հայտարարությունը հաջորդել է ընկերության ռեկորդային կիսամյակային արդյունքներին, ըստ որոնց մաքուր շահույթը աճել է շուրջ 400%-ով, հատկապես, արտահանման բարձր շահութաբերությամբ շուկաների շնորհիվ։ Ընկերության բաժնետոմսերը Հոնկոնգի բորսայում աճել են ավելի քան 5%-ով։
Pop Mart-ն ակտիվորեն ուսումնասիրում է ընդլայնման հնարավորությունները Միջին Արևելքում, Կենտրոնական Եվրոպայում և Ամերիկայի զարգացող շուկաներում։ Միայն ԱՄՆ-ում, որտեղ ընկերությունն արդեն ունի մոտ 40 խանութ, նախատեսվում է բացել ևս 10 խանութ մինչև տարեվերջ։
Labubu-ն, որն ունի հատուկ ատամնավոր ժպիտ և պատկանում է «The Monsters» շարքին, ստեղծվել է Կասինգ Լունգի կողմից և դարձել է միջազգային թրենդ, այդ թվում՝ Ռիհանայի և Դևիդ Բեքհեմի շնորհիվ։ Այս շաբաթ Pop Mart-ը նախատեսում է թողարկել Labubu-ի մինի տարբերակը, որը կարելի է կցել հեռախոսներին։
Ընկերության տվյալներով՝ «The Monsters» շարքը այս տարվա առաջին կիսամյակում ապահովել է մոտ 670 մլն դոլար եկամուտ, կազմելով ընդհանուր եկամտի 34.7%-ը։

Chinese toy company Pop Mart, known for its Labubu toy, continues to gain momentum in both domestic and overseas markets. Founder and CEO Wang Ning said Pop Mart is on track to reach its revenue target of about $2.78 billion by 2025, and that it will be “quite easy” to achieve revenue of about $4.18 billion this year.
The announcement followed the company’s record-breaking first-half results, which showed net profit rose by nearly 400%, mainly driven by its lucrative export markets. The company’s shares rose more than 5% on the Hong Kong stock exchange.
Pop Mart is actively exploring expansion opportunities in the Middle East, Central Europe, and emerging markets in the Americas. In the US alone, where the company already has about 40 stores, it plans to open 10 more stores by the end of the year.
Labubu, which has a distinctive toothy smile and belongs to the “The Monsters” series, was created by Kasing Lung and has become an international trend, thanks to the likes of Rihanna and David Beckham. This week, Pop Mart plans to release a mini version of Labubu that can be attached to phones.
According to the company, the “The Monsters” series generated about $670 million in revenue in the first half of this year, accounting for 34.7% of total revenue.