Ջենիֆեր Լոպեսի համերգին ներկա է եղել ավելի քան 30 հազար մարդ․ ԿԳՄՍՆ
«Երևանում կայացել է համաշխարհային փոփ աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի մենահամերգը, որը տեղի է ունեցել Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում։
Լոպեսը երևանյան հանդիսատեսին ներկայացրել է հին ու սիրված հիթերը, ինչպես նաև իր վերջին ալբոմի նոր ստեղծագործությունները՝ պարային կատարումներով և հատուկ լուսաձայնային էֆեկտների ուղեկցությամբ։
Ի թիվս բազմահազար հանդիսատեսի՝ համաշխարհային աստղի երևանյան համերգին մասնակցելու նպատակով տարբեր երկրներից Հայաստան է ժամանել շուրջ 15 հազար հանդիսատես։ Ընդհանուր առմամբ՝ միջոցառմանը ներկա է եղել ավելի քան 30 հազար մարդ։
Համերգը կազմակերպվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ՝ «Դոպինգ Սփեյս» ընկերության կողմից։ Կազմակերպիչներն անվճար տոմսեր են հատկացրել հատուկ կարիքներով խմբերի ներկայացուցիչներին՝ ապահովելով նրանց լիարժեք մասնակցությունը այս բացառիկ համերգին։
Ջենիֆեր Լոպեսի մենահամերգը Հայաստանում ավելին էր, քան պարզապես երաժշտական իրադարձություն։
Այն հնարավորություն էր՝ ներկայացնելու Հայաստանը որպես ժամանակակից մշակութային կյանքի ակտիվ հարթակ։
Միջոցառումը լիովին համահունչ էր ՀՀ մշակույթի զարգացման 2023-2027 թթ. ռազմավարության առանցքային նպատակներին՝
նպաստել երկրի միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը
Հայաստանի՝ որպես համաշխարհային քաղաքակրթական արժեքներ ստեղծող ու կրող երկրի դիրքի ամրապնդմանը
Այս համատեքստում Ջենիֆեր Լոպեսի մենահամերգը կարևոր խթան էր նաև մշակութային զբոսաշրջության զարգացման համար՝ ցույց տալով, որ Հայաստանը պատրաստ է ընդունել աշխարհի խոշորագույն աստղերին։

The Ministry of Culture, Sports and Tourism of the Republic of Armenia reports:
"A solo concert by world pop star Jennifer Lopez took place in Yerevan, which took place at the Vazgen Sargsyan Republican Stadium.
Lopez presented the Yerevan audience with old and favorite hits, as well as new compositions from her latest album, accompanied by dance performances and exceptional sound and light effects.
Among the many thousands of spectators, approximately 15,000 arrived in Armenia from various countries to participate in the Yerevan concert of the world star. In total, more than 30 thousand people attended the event.
The concert was organized with the support of the Ministry of Culture, Sports, and Tourism of the Republic of Armenia by the "Doping Space" company. The organizers provided complimentary tickets to representatives of special needs groups, ensuring their full participation in this exclusive concert.
Jennifer Lopez's solo concert in Armenia was more than just a musical event.
It was an opportunity to present Armenia as an active platform for modern cultural life.
The event was entirely consistent with the key goals of the RA Cultural Development Strategy for 2023-2027:
to contribute to increasing the country's international recognition
To strengthen Armenia's position as a country that creates and carries global civilizational values
In this context, Jennifer Lopez's solo concert was also an essential impetus for the development of cultural tourism, showing that Armenia is ready to host the world's biggest stars.