Սկարլետ Յոհանսոնը դարձել է պատմության ամենաշահութաբեր կինոդերասանուհին
Հոլիվուդյան աստղ Սկարլետ Յոհանսոնը սահմանել է նոր ռեկորդ՝ դառնալով կինոյի պատմության ամենաշահութաբեր դերասանուհին։ Այդ մասին հայտնում է The Wrap պարբերականը։
Յոհանսոնի մասնակցությամբ ֆիլմերի համաշխարհային եկամուտները հասել են շուրջ 14.8 միլիարդ դոլարի, ինչով նա շրջանցել է Ռոբերտ Դաունի կրտսերին և Սեմյուել Լ. Ջեքսոնին։
Ռեկորդի սահմանմանը վճռորոշ դեր է խաղացել նոր թողարկված «Յուրայի շրջանի աշխարհ. վերածնունդ» ֆիլմի հաջող պրեմիերան։ Ֆիլմը վարձույթում ընդամենը վեց օրում հավաքել է 318 միլիոն դոլար։ Սկարլետը այդ ֆիլմում մարմնավորել է Զորա Բենեթին՝ հատուկ գործողությունների մասնագետի, որը մեկնում է մի կղզի, որտեղ դեռևս տիրում են դինոզավրերը։
Դերասանուհու համար ամենաշահութաբեր նախագիծը մնում է Մարվելի կինոընտանիքը, որտեղ նա երկար տարիներ խաղացել է Նատաշա Ռոմանովայի՝ Սև այրիի դերը։ Մարվելյան ֆիլմերը Յոհանսոնի մասնակցությամբ ընդհանուր առմամբ բերել են 8.7 միլիարդ դոլար եկամուտ։
Նշենք, որ սա Յոհանսոնի առաջին մեծ ճանաչումը չէ․ 2018 և 2019 թվականներին Forbes-ն արդեն իսկ հայտարարել էր նրան աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող դերասանուհի։

Hollywood star Scarlett Johansson has set a new record, becoming the most profitable actress in film history. The Wrap magazine reports this.
The global revenue of films featuring Johansson has reached approximately $14.8 billion, which is why she has surpassed Robert Downey Jr. and Samuel L. Jackson.
The record was set by the successful premiere of the newly released film "Jurassic World: Rebirth". The film collected $318 million in just six days at the box office. Scarlett played the role of Zora Bennett, a special operations specialist who travels to an island where dinosaurs still rule.
The most profitable project for the actress remains the Marvel film family, where she played the role of Natasha Romanoff, the Black Widow, for many years. Marvel films featuring Johansson have collectively grossed $8.7 billion.
It should be noted that this is not Johansson's first significant recognition: in 2018 and 2019, Forbes had already named her the world's highest-paid actress.