Դեվիդ Բեքհեմը ասպետի կոչում կստանա
Նախկին ֆուտբոլիստ Դեվիդ Բեքհեմը վերջապես ընդգրկվել է թագավոր Չարլզի ծննդյան պատվավոր պարգևների ցուցակում և շուտով կստանա ասպետի կոչում։ Լուրը հրապարակել է The Sun-ը՝ նշելով, որ Բեքհեմը պաշտոնապես կդառնա սըր Դեվիդ Բեքհեմ։
Նրա կինը՝ մոդելյեր և «Spice Girls» խմբի նախկին անդամ Վիկտորիա Բեքհեմը, այսուհետ հայտնի կլինի որպես լեդի Բեքհեմ։
Դեվիդ Բեքհեմը, որ մայիսին նշեց իր 50-ամյակը, վերջին տարիներին ձևավորել է սերտ հարաբերություններ թագավորի հետ։
Բեքհեմը դեռ 2003-ին արժանացել էր OBE կոչման՝ հանգուցյալ Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհուց ստանալով պատվո մեդալ։ Սակայն երկար տարիներ ասպետի կոչումը անհասանելի էր նրան։ Արգելք էին հանդիսացել որոշ հարկային գործարքների հետ կապված բարդություններ, ինչպես նաև 2017-ին տարածված մի շարք գաղտնալսված նամակներ, որտեղ Բեքհեմը դժգոհում էր պատվոգրերի հանձնաժողովից՝ օգտագործելով վիրավորական արտահայտություններ։
Սակայն ժամանակը ամեն ինչ իր տեղն է դրել։ Նախորդ տարի Բեքհեմը նշանակվել է թագավորական հիմնադրամի պաշտոնական դեսպան, իսկ հանրային հեղինակությունը, նրա բարեգործական աշխատանքներն ու անբասիր սպորտային կարիերան ի վերջո առաջնորդել են նրան դեպի սպասված կոչումը։

Бывший футболист Дэвид Бекхэм наконец-то включен в почетный список наград ко дню рождения короля Чарльза и вскоре получит рыцарский титул. Об этом сообщила The Sun, отметив, что Бекхэм официально станет сэром Дэвидом Бекхэмом.
Его супруга, модельер и бывшая участница группы Spice Girls Виктория Бекхэм, отныне будет известна как леди Бекхэм.
Дэвид Бекхэм, отметивший в мае свое 50-летие, в последние годы сформировал тесные отношения с королем.
Еще в 2003 году Бекхэм был удостоен ордена Британской империи (OBE), получив почетную медаль от покойной королевы Елизаветы II. Однако рыцарский титул долгое время оставался для него недоступным. Препятствием служили сложности, связанные с некоторыми налоговыми сделками, а также утечка переписки в 2017 году, где Бекхэм выражал недовольство комиссией по наградам, используя оскорбительные выражения.
Однако время расставило все по местам. В прошлом году Бекхэм был назначен официальным послом королевского фонда, а его общественный авторитет, благотворительная деятельность и безупречная спортивная карьера в итоге привели к долгожданному титулу.