Դեվիդ Բեքհեմը ասպետի կոչում կստանա
Նախկին ֆուտբոլիստ Դեվիդ Բեքհեմը վերջապես ընդգրկվել է թագավոր Չարլզի ծննդյան պատվավոր պարգևների ցուցակում և շուտով կստանա ասպետի կոչում։ Լուրը հրապարակել է The Sun-ը՝ նշելով, որ Բեքհեմը պաշտոնապես կդառնա սըր Դեվիդ Բեքհեմ։
Նրա կինը՝ մոդելյեր և «Spice Girls» խմբի նախկին անդամ Վիկտորիա Բեքհեմը, այսուհետ հայտնի կլինի որպես լեդի Բեքհեմ։
Դեվիդ Բեքհեմը, որ մայիսին նշեց իր 50-ամյակը, վերջին տարիներին ձևավորել է սերտ հարաբերություններ թագավորի հետ։
Բեքհեմը դեռ 2003-ին արժանացել էր OBE կոչման՝ հանգուցյալ Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհուց ստանալով պատվո մեդալ։ Սակայն երկար տարիներ ասպետի կոչումը անհասանելի էր նրան։ Արգելք էին հանդիսացել որոշ հարկային գործարքների հետ կապված բարդություններ, ինչպես նաև 2017-ին տարածված մի շարք գաղտնալսված նամակներ, որտեղ Բեքհեմը դժգոհում էր պատվոգրերի հանձնաժողովից՝ օգտագործելով վիրավորական արտահայտություններ։
Սակայն ժամանակը ամեն ինչ իր տեղն է դրել։ Նախորդ տարի Բեքհեմը նշանակվել է թագավորական հիմնադրամի պաշտոնական դեսպան, իսկ հանրային հեղինակությունը, նրա բարեգործական աշխատանքներն ու անբասիր սպորտային կարիերան ի վերջո առաջնորդել են նրան դեպի սպասված կոչումը։

David Beckham to be knighted
Former footballer David Beckham has finally been named in King Charles’s birthday honors list and will soon be knighted. The Sun reported that Beckham will officially become Sir David Beckham.
His wife, fashion designer and former Spice Girls member Victoria Beckham, will now be known as Lady Beckham.
David Beckham, who celebrated his 50th birthday in May, has developed a close relationship with the monarch in recent years.
Beckham was made an OBE in 2003, receiving an honorary medal from the late Queen Elizabeth II. However, a knighthood was out of his reach for many years. The ban was caused by complications with some tax transactions and a series of leaked emails released in 2017 in which Beckham complained about the honorary committee using offensive language.
But time has put everything in its place. Last year, Beckham was appointed an official ambassador for the Royal Foundation, and his public reputation, charitable work, and impeccable sporting career eventually led him to the long-awaited title.