Wildberries-ը Հյուսիսային Կորեայից հարյուրավոր աշխատողների է ներգրավել աշխատանքի
Wildberries-ի պահեստում աշխատելու համար Էլեկտրոստալում Հյուսիսային Կորեայի հարյուրավոր քաղաքացիների են վարձում։
Ոչ պաշտոնական տվյալներով՝ ապրիլի 14-ից աշխատանքի է անցել 180 մարդ, հիմնականում՝ երիտասարդ կանայք։ Համացանցում տարածվող տեսանյութում նկարահանվել են մանուշակագույն համազգեստով կանանց մեծ հերթեր, որոնք ուսուցման են գնում մեծ պահեստային տարածքում:
«Մոսկվայի մարզի երկու օբյեկտներում ևս հնարավորություն է նախատեսված ԵԱՏՄ երկրներից զբաղվածների համար։ Պարտադիր պայմանն աշխատանքի թույլտվություններն են և Ռուսաստանի տարածքում գտնվելու իրավունքի համապատասխան մարմինների պաշտոնական հաստատումը»,-պարզաբանել են մարկետփլեյսի մամուլի ծառայությունում։
Օտարերկրյա մասնագետները բնակություն են հաստատել Wildberries-ին պատկանող շինություններում, ճաշարանում նրանց համար առանձնացված են առանձին շարքեր։
Այժմ Wildberries-ը թեստային ռեժիմով աշխատում է կադրային գործակալության հետ՝ տարբեր երկրներից աշխատողներ ներգրավելու համար:

Wildberries has hired hundreds of workers from North Korea
According to unofficial data, 180 people, primarily young women, have started working since April 14. A video circulating on the Internet shows long lines of women in purple uniforms going for training in a large warehouse area.
"At two facilities in the Moscow region, opportunities are also provided for employees from the EAEU countries. The mandatory condition is work permits and official confirmation of the right to stay in Russia by the relevant authorities," the marketplace's press service explained.
Foreign specialists have settled in Wildberries' buildings, and separate rows have been allocated for them in the cafeteria.
Wildberries is working in a test mode with a recruitment agency to attract workers from different countries.