Մելանյա Թրամփի հարսանեկան զգեստը վաճառքի է հանվել 45 հազար դոլարով (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Մելանյա Թրամփի հարսանեկան զգեստը կարելի է ձեռք բերել սակարկելի գնով, գրում է Page Six-ը։ Christian Dior by John Galliano-ի շքեղ զգեստը, որը կարվել է առաջին տիկնոջ կողմից՝ 2005 թվականի հունվարին նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ իր հարսանիքի ժամանակ, այժմ վաճառքի է հանվել eBay հարթակում։
Այս բարձրակարգ հագուստի համար Մելանյան, ըստ տեղեկությունների, վճարել է 100,000 դոլար, իսկ այժմ այն վաճառվում է 45,000 դոլարով (կամ լավագույն առաջարկ)։ Զգեստը անվճար առաքվում է մի կնոջ կողմից, ով պնդում է, որ այն գնել է հենց առաջին տիկնոջից։ eBay-ում վաճառքի մասին հայտարարությունը հայտնվել է հունվարին։
Մելանյան այս զգեստը ֆիքսել է Vogue ամսագրի շապիկին 2005 թվականի փետրվարին՝ Փալմ Բիչում իր հարսանիքից անմիջապես հետո։ Զգեստը կարվել է 300 ոտնաչափ սպիտակ duchesse ատլասից և ձեռքով ասեղնագործվել է բյուրեղյա ուլունքներով՝ 550 ժամվա ընթացքում։ Ըստ Vogue-ի բնօրինակ հոդվածի, այն կշռում է մինչև 60 ֆունտ։

Melania Trump's wedding dress goes on sale for $45,000 (PHOTOS)
Page Six reports that Melania Trump's wedding dress is on eBay for a bargain price. The stunning Christian Dior by John Galliano gown, which the first lady wore to her January 2005 wedding to President Donald Trump, is now up for sale.
Melania reportedly paid $100,000 for the high-end gown, which is now selling for $45,000 (or best offer). A woman claiming to have purchased it from the First Lady is offering it for free shipping. The sale was first announced on eBay in January.
Melania wore the dress to the cover of Vogue magazine in February 2005, shortly after her wedding in Palm Beach. The dress was made from 300 feet of white duchesse satin and hand-embroidered with crystal beads over 550 hours. According to the original Vogue article, it weighs up to 60 pounds.