Հնարավոր է՝ Temu-ում, Shein-ում և Amazon Haul-ում գները բարձրանան
Temu-ում, Shein-ում և Amazon Haul-ում գները, հավանական է, կբարձրանան ամերիկացի սպառողների համար. գրում է Reuters-ը՝ նշելով, որ պատճառն ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի որոշումն է, որով փակվեց այն առևտրային սողանցքը, որն օգտագործվում էր Չինաստանից եկող էժան ծանրոցների տուրքը չվճարելու համար:
Այս օնլայն խանութներն ԱՄՆ-ում զարգացել ու տարածվել են հիմնականում «de minimis» արտոնության շնորհիվ, որը թույլ էր տալիս գները ցածր պահել:
«Temu-ի, Shein-ի և Amazon Haul-ի համար սա շատ կարևոր հարց է, քանի որ de minimis արտոնությունը այն խթանիչներից էր, որը թույլ էր տալիս նրանց առաջարկել ցածր գներ և ապահովել ապրանքների արագ մուտքը», - նշել է Marketplace Pulse էլեկտրոնային առևտրի տվյալների ընկերության տնօրեն Ջուոզաս Կազիուկենասը:

Prices may increase on Temu, Shein, and Amazon Haul
Reuters reports that American consumers' prices at Temu, Shein, and Amazon Haul are likely to rise. The report cites US President Donald Trump's decision to close a trade loophole that allowed cheap parcels from China to avoid paying tariffs.
These online stores have grown and expanded in the US largely thanks to the "de minimis" exemption, which allowed them to keep prices low.
"This is a critical issue for Temu, Shein, and Amazon Haul because the de minimis exemption was one of the incentives that allowed them to offer low prices and ensure fast access to goods," said Juozas Kaziukenas, director of e-commerce data company Marketplace Pulse.