Բեյոնսեն առաջին անգամ «Գրեմմի»-ի գլխավոր մրցանակն է ստացել
Լինելով «Գրեմմի»-ի պատմության մեջ ամենաշատ մրցանակ ստացած և ամենանոմինացված արտիստը՝ Բեյոնսեն առաջին անգամ է ստանում «Գրեմմի»-ի գլխավոր մրցանակը:
Լոս-Անջելեսում անցկացված «Գրեմմի» 67-րդ մրցանակաբաշխությանը ամերիկացի երգչուհի Բեյոնսեի «Cowboy Carter» քանթրի ալբոմը հաղթել է «Լավագույն ալբոմ» անվանակարգում։
BBC-ի հաղորդմամբ՝ տարածաշրջանում բռնկված հրդեհների պատճառով մրցանակաբաշխությունն անցկացվել է սովորականից համեստ։
Բեյոնսեն մրցանակը ստացել է Թեյլոր Սվիֆթից։
«Անցել են շատ տարիներ, և ես հույս ունեմ, որ մենք կշարունակենք առաջ գնալ՝ բացելով նոր դռներ», – ասել է երգչուհին մրցանակը ստանալիս։
«Cowboy Carter»-ը ճանաչվել է նաև «լավագույն քանթրի ալբոմ»՝ դառնալով 67-րդ «Գրեմմի» մրցանակաբաշխության հիմնական հաղթողներից մեկը։ Բեյոնսեի և նրա ամուսնու՝ ռեփեր Jay-Z-ի դեմքի արտահայտությունից երևում էր, որ այս անվանակարգում հաղթանակը նրանց համար անսպասելի էր։

At the 67th Grammy Awards in Los Angeles, American singer Beyonce's country album "Cowboy Carter" won the "Best Album" award.
According to the BBC, the awards ceremony was held more modestly than usual due to the regional fires.
Beyoncé received the award from Taylor Swift.
"It's been a long time, and I hope we continue to move forward, opening new doors," the singer said when accepting the award.
"Cowboy Carter" was also recognized as "Best Country Album," becoming one of the main winners of the 67th Grammy Awards. The expressions on the faces of Beyonce and her husband, rapper Jay-Z, showed that their victory in this nomination was unexpected.