Սթիվեն Քինգը դեմ է «Օսկար»-ի անցկացմանը
Սարսափ և գիտաֆանտաստիկ ժանրի ամերիկացի գրող Սթիվեն Քինգը դեմ է արտահայտվել «Օսկար» մրցանակաբաշխության անցկացմանը:
Bluesky սոցցանցի իր էջում Քինգը հայտարարել է, որ չի քվեարկի հավակնորդների օգտին և կարծում է, որ գլամուրային շոուն անտեղի է Լոս Անջելեսում մոլեգնող հրդեհների ֆոնին:
«Չեմ քվեարկի այս տարվա Օսկարի արարողությանը։ Կարծում եմ՝ նրանք պետք է չեղարկեն այն։ Ոչ մի գլամուր, քանի դեռ Լոս Անջելեսը կրակի մեջ է», - գրել Է Քինգը։
Այս պահին «Օսկար» -ի կազմակերպիչները դեռ չեն հայտարարել արարողության հնարավոր չեղարկման մասին, սակայն լայնածավալ բնական աղետների պայմաններում դրա անցկացման նպատակահարմարության մասին քննարկումները շարունակվում են։

Stephen King is against the Oscars
Stephen King, an American writer of horror and science fiction, opposed the holding of the "Oscar" award ceremony.
On his Bluesky social media page, King said she would not be voting for the nominees and believed the glamor show was inappropriate amid the fires raging in Los Angeles.
"I will not vote at this year's Oscar ceremony. They should cancel it. No glamor while Los Angeles is on fire," King wrote.
The organizers of "Oscar" have not yet announced a possible cancellation of the ceremony, but discussions about the expediency of holding it during large-scale natural disasters continue.