Բոբ Դիլանի երգի սևագիրը վաճառվել է կես միլիոն դոլարով
Բոբ Դիլանի «Mr. Tambourine Man» - ը հանգստյան օրերին աճուրդում վաճառվել է ավելի քան կես միլիոն դոլարով։ Վաճառվել են նաև տասնյակ իրեր, որոնք կապված են ամերիկացի երգահանի հետ:
Դիլանին պատկանող մոտ 60 իր, ներառյալ՝ լուսանկարներ, նոտաներ, նրա կիթառը, մատիտի գծանկարները և յուղանկարը, որը նկարել է գրականության Նոբելյան մրցանակակիրը, շաբաթ օրը վաճառվել են Թենեսի նահանգի Նեշվիլ քաղաքում՝ Julien's Auctions աճուրդում:
Աճուրդի տան տվյալներով՝ իրերի վաճառքն ընդհանուր առմամբ մոտ 1,5 մլն ԱՄՆ դոլար է բերել անձնական և առցանց առևտրային գործարքների միջոցով: Julien's-ը հայտարարել է, որ 50 իր, ներառյալ՝ երգի բառերը, որոնք ստացել են վաճառքի ամենաբարձր գինը, ընդունվել են հանգուցյալ երաժշտական լրագրող Ալ Արոնովիցի անձնական հավաքածուից:

A draft of a Bob Dylan song sold for half a million dollars
Bob Dylan's "Mr. Tambourine Man" was sold at auction over the weekend for more than half a million dollars, and dozens of items related to the American songwriter were also sold.
About 60 items belonging to Dylan, including photos, sheet music, guitar, pencil drawings, and an oil painting by the Nobel laureate, were sold Saturday at Julien's Auctions in Nashville, Tennessee.
According to the auction house, the sale of the items brought in about $1.5 million through in-person and online trades. Julien said the late musician accepted 50 items, including the song lyrics that fetched the highest price for the sale, from the personal collection of journalist Al Aronowitz.