Իլոն Մասկը հետաքրքրված է «Լիվերպուլ» ֆուտբոլային ակումբի գնմամբ
Իլոն Մասկը շարունակում է զարմացնել իր նորարարական նախագծերով․ նրա հետաքրքրությունները սպորտային աշխարհում ևս մեծանում են:
Fox News-ի հաղորդմամբ՝ նա հետաքրքրված է «Լիվերպուլ» ֆուտբոլային ակումբով:
Ակումբը, որը մեծ հաջողություններ է արձանագրել, ներառում է 19 լիգայի տիտղոսներ և 6 եվրոպական գավաթներ:
2024 թվականի մայիսի դրությամբ «Լիվերպուլը» գնահատվել է 5,37 միլիարդ դոլար՝ դառնալով աշխարհի չորրորդ ամենաթանկ ֆուտբոլային թիմը:
Մասկի հայրը՝ Էրոլ Մասկը, հաստատել է որդու հետաքրքրությունը, սակայն ընդգծել է, որ դա դեռ չի նշանակում, որ գործարքը տեղի կունենա:
Այդուհանդերձ, «Fenway Sports Group»-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ այդ լուրերը իրականությանը չեն համապատասխանում, և «Լիվերպուլը» շարունակում է մնալ իրենց սեփականությունը։

Илон Маск продолжает удивлять своими инновационными проектами, его интересы в спортивном мире также растут.
Как сообщает Fox News, он заинтересовался футбольным клубом «Ливерпуль».
Этот клуб, который добился больших успехов, включает в себя 19 титулов чемпионов лиги и 6 европейских кубков.
По состоянию на май 2024 года, стоимость «Ливерпуля» оценивается в 5,37 миллиардов долларов, что делает его четвертым самым дорогим футбольным клубом в мире.
Отец Маска, Эрол Маск, подтвердил интерес сына, но подчеркнул, что это еще не означает, что сделка состоится.
Тем не менее, представители «Fenway Sports Group» заявили, что эти новости не соответствуют действительности, и «Ливерпуль» продолжает оставаться их собственностью.