Արքայազն Հարրին հայտնել է, որ չի պատրաստվում վերադառնալ Միացյալ Թագավորություն
Արքայազն Հարրին DealBook 2024 գագաթնաժողովում բացատրել է, թե ինչու երբեք չի լքի Միացյալ Նահանգները։ Նրա խոսքերը մեջբերում է Daily Mail-ը։
Արքայազն Հարրին ասել է, որ ինքը և իր կինը՝ Մեգան Մարքլը և իրենց երեխաները չեն պատրաստվում վերադառնալ Միացյալ Թագավորություն։ Սասեքսի դուքսի խոսքով՝ նրանք որոշել են մնալ ԱՄՆ-ում իրենց ժառանգների հետ։
«Ես իսկապես հաճույք եմ ստանում այստեղ ապրելուց և երեխաներիս դաստիարակելուց», - ասում է Չարլզ III-ի կրտսեր որդին:
Արքայազն Հարրին ավելացրել է, որ կան բաներ, որ ինքը, որդու՝ Արչիի և դստեր՝ Լիլիբեթի հետ միասին, «անշուշտ չեն կարողանա անել Միացյալ Թագավորությունում»։
2020 թվականին թագավորական ընտանիքը լքելու Սասեքսի դուքսների որոշումից հետո Չարլզ III թագավորը զրկեց նրանց հարկատուների կողմից ֆինանսավորվող ոստիկանական պաշտպանությունից:
Ապրիլին հայտնի դարձավ, որ արքայազն Հարրին խզել է հարաբերությունները Մեծ Բրիտանիայի հետ։ Փաստաթղթերը, որոնք հրապարակել է Companies House-ը, վկայում են, որ Չարլզ III թագավորի կրտսեր որդու բնակության նոր վայրը ԱՄՆ-ն է։

Prince Harry has announced that he has no plans to return to the United Kingdom
Prince Harry explained at the DealBook 2024 summit why he will never leave the United States. The Daily Mail quotes him.
Prince Harry, his wife, Meghan Markle, and their children will not return to the United Kingdom. According to the Duke of Sussex, they have decided to stay in the United States with their descendants.
"I enjoy living here and raising my children," said Charles III's youngest son.
Prince Harry added that there are things he, along with son Archie and daughter Lilibeth, "definitely won't be able to do in the UK."
Following the Duke of Sussex's decision to leave the royal family in 2020, King Charles III stripped them of their taxpayer-funded police protection.
In April, it became known that Prince Harry had broken off relations with Great Britain. The documents published by Companies House prove that the youngest son of King Charles III has moved to the United States.