Nestlé-ն պատրաստվում է վերանայել գնային քաղաքականությունը
Քաղցրավենիք արտադրող հայտնի Nestle ընկերության նախագահ Փոլ Բուլկեն հայտարարել է, որ ընկերությունը պատրաստվում է վերանայել իր գները՝ սպառողների համար ավելի մատչելի դարձնելով արտադրանքը:
Նա նշել է, որ վերջին տարիներին գների կտրուկ բարձրացումը, որը տեղի ունեցավ COVID-19 համաճարակի և նախկին գործադիր տնօրեն Մարկ Շնայդերի կառավարման ժամանակաշրջանում, բացասաբար է անդրադարձել ընկերության վաճառքի ծավալների վրա:
Բուլկեն ընդգծել է, որ Շնայդերի կառավարման շրջանում ընկերությունը զգալիորեն կրճատել է մարքեթինգի և գովազդի բյուջեն, ինչպես նաև նվազեցրել է նորարարական ծրագրերում ներդրումները: Այս քաղաքականությունը հանգեցրել է վաճառքի աճի դանդաղեցմանը:
Սեպտեմբերին Շնայդերին փոխարինած նոր տնօրեն Լորան Ֆրեքսը խոստացել է էական փոփոխություններ իրականացնել՝ ուղղված ընկերության արդյունավետության բարձրացմանը և սպառողների հետաքրքրության վերականգնմանը: Բուլկեն նաև նշել է, որ ընկերությունը պետք է վերադառնա իր նախկին գնային քաղաքականությանը՝ ապահովելով, որ սպառողները շարունակեն գնել Nestle-ի արտադրանքը:

Nestlé is going to revise its pricing policy
Paul Bulcke, president of the famous confectionery company Nestle, has announced that the company will review its prices and make its products more affordable.
He noted that the sharp price increase in recent years, which occurred during the COVID-19 epidemic and the management of former CEO Mark Schneider, negatively affected the company's sales volumes.
Bulcke emphasized that during Schneider's management, the company significantly reduced its marketing and advertising budget and reduced investment in innovation programs, which led to a slowdown in sales growth.
New CEO Laurent Frakes, who replaced Schneider in September, has promised to implement significant changes to improve the company's efficiency and restore consumer interest. Bulke also said the company should return to its previous pricing policy to ensure consumers continue to buy Nestle products.