Աշխարհի առաջատար զբոսաշրջային լրատվամիջոցներից՝ «Lonely Planet»-ը, «Լավագույն ճանապարհորդություն 2025» թողարկման մեջ ճանաչել է Հայաստանը զբոսաշրջային լավագույն ուղղություններից մեկը։
Այս ճանաչումը վկայում է այն բացառիկ հմայքի և հյուրընկալության մասին, որն առաջարկում է Հայաստանն իր տպավորիչ բնապատկերներով, կենսունակ մշակույթով և անմոռանալի փորձառություններով:
«Մեզ համար պատիվ է «Lonely Planet»-ի կողմից ճանաչվել 2025 թվականի պարտադիր այցելության ուղղություններից մեկը։ Այս ճանաչումը ընդգծում է այն եզակի հմայքը, պատմությունը և հյուրընկալությունը, որոնք առանձնահատուկ են դարձնում Հայաստանը: Անկախ նրանից, դա մեր աշխույժ քաղաքներն են, գեղատեսիլ գյուղերը, թե տեղական ավանդույթները, Հայաստանը յուրաքանչյուր ճանապարհորդի համար կարող է դառնալ յուրօրինակ բացահայտում»,-  ասել է ՀՀ ԷՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնակատար Սուսաննա Հակոբյանը

"Lonely Planet" recognized Armenia as one of the best tourist destinations
One of the world's leading tourist media, Lonely Planet, recognized Armenia as one of the best tourist destinations in its "Best Travel 2025" issue.
This recognition is a testament to Armenia's exceptional charm and hospitality, which are matched by its spectacular landscapes, vibrant culture, and unforgettable experiences.
"We are honored to be recognized by Lonely Planet as one of the must-visit destinations in 2025. This recognition highlights the unique charm, history, and hospitality that make Armenia special. Regardless of our lively cities, picturesque villages, or local traditions, Armenia can become a unique discovery for every traveler," said Susanna Hakobyan, Acting Head of the RA Tourism Committee.