Փարիզի Օլիմպիական խաղերը հաճախելիության ռեկորդ են սահմանել
Փարիզի Խաղերի կազմկոմիտեի կոմերցիոն գործառնությունների տնօրեն Դեմիեն Ռաջան հայտնել է, որ Օլիմպիադա-2024-ը դարձել է ամենաշատ այցելվողը մրցումների անցկացման պատմության մեջ: Այս պահին վաճառվել է ավելի քան 9,5 միլիոն տոմս։
«Սա Օլիմպիական խաղերի հաճախելիության ռեկորդ է․ ամենաշատ վաճառված տոմսերի նախորդ ցուցանիշը պատկանում էր Ատլանտայի խաղերին (քաղաք ԱՄՆ-ում, 1996 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերի մայրաքաղաք), որին մասնակցել է 8,3 մլն մարդ։
Այժմ մենք նաև Պարալիմպիադայի տոմսերի վաճառքի գագաթնակետին ենք։ Օրական վաճառվում է 20 հազար տոմս, և այդ ցուցանիշն աճում է», - Դեմիեն Ռաջայի խոսքը մեջբերում է RMC Sport-ը։
Օլիմպիադա-2024-ն անցկացվում է հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը: Պարալիմպիկ խաղերը կանցկացվեն Փարիզում՝ օգոստոսի 28-ից սեպտեմբերի 8-ը:

The Paris Olympics set an attendance record
Damien Rajot, Director of Commercial Operations of the Paris Games Organizing Committee, said the 2024 Olympics have become the most visited competition in history. More than 9.5 million tickets have been sold.
"This is a record for attendance at the Olympic Games. The previous figure for the most sold tickets belonged to the Games in Atlanta (a city in the USA, the capital of the 1996 Summer Olympics), which 8.3 million people attended.
We are also at the peak of ticket sales for the Paralympics. Twenty thousand tickets are sold daily, growing," RMC Sport quoted Damien Raja.
Olympiad-2024 will be held from July 26 to August 11, and the Paralympic Games will be held in Paris from August 28 to September 8.