Չարլզ III-ի ճաշը Մակրոնի հետ արժեցել է մոտ կես միլիոն եվրո
Միացյալ Թագավորության թագավոր Չարլզ III-ի ընթրիքը նախորդ տարի մեծ հարված է հասցրել Ֆրանսիայի բյուջեին: Ելիսեյան պալատը ընդունելության վրա ծախսել է գրեթե 475.000 եվրո։
Politico-ն գրում է, որ Ելիսեյան պալատի ծախսերը՝ կապված դիվանագիտական ​​և նախագահական պարտականությունների, ինչպես նաև վարչակազմի, անձնակազմի, անվտանգության և գույքի կառավարման հետ, հասել են ահռելի 125 միլիոն եվրոյի, ինչը հանգեցրել է բյուջեի կրճատմանը 8,3 միլիոն եվրոյով։ Ամենամեծ գործոններից մեկը երկու շքեղ պետական ​​ընթրիքներն էին` Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի և թագավոր Չարլզ III-ի հետ:

Ужин Карла III с Макроном обошелся примерно в полмиллиона евро
Ужин в честь короля Великобритании Карла III в прошлом году нанес большой удар по бюджету Франции. Елисейский дворец потратил на прием почти 475 тысяч евро.
Politico пишет, что расходы Елисейского дворца, связанные с дипломатическими и президентскими обязанностями, а также администрацией, персоналом, охраной и управлением имуществом, достигли колоссальных 125 миллионов евро, что привело к дефициту бюджета на 8,3 миллиона евро. Одним из важнейших факторов стали два роскошных государственных обеда с премьер-министром Индии Нарендрой Моди и королем Карлом III.