Մակրոնի և սպորտի նախարարի կրքոտ համբույրը իրարանցում է առաջացրել համացանցում (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ողջագուրվելու ժամանակ կրքոտ համբույր է ստացել սպորտի նախարարից, որը իրարանցում է առաջացրել համացանցում:
46-ամյա Մակրոնն ամուր գրկախառնված է եղել Ամելի Ուդեա-Կաստերայի հետ Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ:
Ուդեա-Կաստերան, որը նույնպես 46 տարեկան է, գրկել Է Մակրոնին և համբուրել նրա այտը, որը չի վրիպել լրագրողների և լուսանկարիչների աչքերից։
Լուսանկարիչները ֆիքսել են նաև կադրը, թե ինչպես է Ֆրանսիայի վարչապետ Գաբրիել Ատտալը ամաչելով հեռացնում աչքերը, երբ Մակրոնը և նախարարը ողջունում են միմյանց:
Մադամ Ֆիգարոն՝ ֆրանսիական ամսագիրը, այն անվանել է «հետաքրքիր համբույր»՝ նշելով, որ նախարարը «հստակ գիտի, թե ինչպես ստիպել մարդկանց խոսել իր մասին»:
Պարբերականը գրել է. «Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունից հետո լարվածությունը թուլացավ՝ տեղը զիջելով էյֆորիային։
Ուրախության պահին սպորտի նախարար Ամելի Ուդեա-Կաստերան և նախագահ Էմանուել Մակրոնը համբուրվեցին։ Այդ համբույրը իսկական իրարանցում առաջացրեց»։

Во время церемонии открытия Олимпийских игр президент Франции Эммануэль Макрон получил страстный поцелуй от министра спорта, что вызвало переполох в Интернете.
46-летнего Макрона заметили в крепких объятиях с Амели Удеа-Кастера на церемонии открытия Олимпийских игр в Париже.
Удеа-Кастера, которой тоже 46 лет, обняла Макрона и поцеловала его в щеку, что не пропустили журналисты и фотографы.
Фотографы также запечатлели, как премьер-министр Франции Габриэль Атталь в смущении смотрит в сторону, когда Макрон и министр приветствуют друг друга.
Французский журнал «Мадам Фигаро» назвал это «интересным поцелуем», отметив, что министр «точно знает, как заставить людей говорить о себе».
Издание пишет: «После церемонии открытия Олимпийских игр напряжение спало, сменившись эйфорией.
В момент радости министр спорта Амели Удеа-Кастера и президент Эммануэль Макрон поцеловались. Этот поцелуй вызвал настоящий ажиотаж»