«Կայսրության անկումը» ֆիլմն արդեն կարելի է դիտել առցանց
Այսօր Ալեքս Գարլենդի «Կայսրության անկումը» ֆիլմը թողարկվել է թվային ծառայություններում: Ֆիլմն արդեն կարելի է դիտել առցանց՝ կինոթատրոններում պրեմիերայից մեկուկես ամիս անց։
Մեկ ամսվա ընթացքում ժապավենը վարձույթում վաստակել է ավելի քան 108 մլն դոլար՝ դառնալով A24 ստուդիայի ամենահաջողված ֆիլմերից մեկը։
Ֆիլմը պատմում է մոտ ապագայում քաղաքացիական պատերազմի ժամանակ ԱՄՆ-ում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։ Ըստ սյուժեի՝ Տեխասը, Կալիֆոռնիան և այլ խոշոր նահանգներ որոշում են դուրս գալ երկրի կազմից և արյունալի պատերազմ են սկսում կենտրոնական կառավարության դեմ։ Ֆիլմում նկարահանվել են Քիրստեն Դանստը, Նիք Օֆերմանը, Քեյլի Սփին և այլ դերասաններ։

"Fall of an Empire" is now available to watch online
Alex Garland's Empire Fall is out on digital today. A month and a half after its premiere in cinemas, the film can already be watched online.
Within a month, the film earned more than 108 million dollars at the box office, becoming one of the A24 studio's most successful films.
The film tells about events taking place in the USA during the Civil War in the near future. According to the plot, Texas, California, and other large states decided to secede from the country and start a bloody war against the central government. The film starred Kirsten Dunst, Nick Offerman, Kaley Spee, and other actors.