Adidas-ը Գերմանիայի հավաքականին փոխարեն կդառնա Mercedes-ի թիմի պաշտոնական մատակարարը
Գերմանիայի ֆուտբոլի հավաքականի համազգեստի հետ կապված սկանդալից հետո Adidas-ը հագուստ կպատրաստի Mercedes թիմի մրցարշավորդների համար:
Մոտ մեկ շաբաթ առաջ հայտնի դարձավ, որ Adidas-ը 2027 թվականից այլևս չի լինի Գերմանիայի ֆուտբոլի հավաքականի համազգեստի պաշտոնական մատակարարը: Սակայն սպորտային ապրանքներ արտադրողը, ամենայն հավանականությամբ, արդեն փոխարինող է գտել։ Ինչպես հաղորդում են բրիտանական ԶԼՄ-ները, Adidas-ը 2025 թվականից կհամալրի «Ֆորմուլա 1» - ի Mercedes-ի թիմը:
Այժմ Mercedes-ի վարորդները համազգեստ են ստանում Puma-ից և Tommy Hilfiger-ից։ Այս պայմանագրերի ժամկետը շուտով կլրանա և չի երկարաձգվի:
Մատակարարին փոխելու որոշումը կարող է լինել այն պատճառով, որ ավտոարշավորդ Լյուիս Հեմիլթոնը Mercedes-ից հեռացել է Ferrari: Աշխարհի յոթակի չեմպիոնը սերտորեն համագործակցել է Tommy Hilfiger ապրանքանիշի հետ և նույնիսկ թողարկել է նորաձևության սեփական հավաքածուն:
Նախնական տվյալներով՝ Adidas- ի և Mercedes-ի միջև գործարքի արժեքը կկզամի տարեկան մոտ 10 մլն եվրո: Mercedes-ում առայժմ պաշտոնական մեկնաբանություններ չեն տվել այդ կապակցությամբ։

Adidas will become the official supplier of the Mercedes team instead of the German national team
After the scandal surrounding the German football team's uniforms, Adidas will make clothes for the Mercedes team racers.
About a week ago, it became known that Adidas would no longer be the official supplier of the uniforms of the German football team in 2027. However, the sports goods manufacturer has most likely already found a replacement. As reported by the British media, Adidas will complement the Mercedes team of "Formula 1" in 2025.
Now Mercedes drivers get uniforms from Puma and Tommy Hilfiger. These contracts will expire soon and will not be renewed.
The decision to switch suppliers may be due to Lewis Hamilton's departure from Mercedes to Ferrari. The seven-time world champion has worked closely with the Tommy Hilfiger brand and even released his fashion collection.
According to preliminary data, the value of the deal between Adidas and Mercedes will be about 10 million euros annually. Mercedes has not made any official comments about this.