«Слово Пацана» սերիալի դերասանին ձերբակալել են սպանության մեղադրանքով
Մոսկվայի Զամոսկվորեցկի շրջանային դատարանը կալանավորել Է Սերգեյ Բազանովին, որը կասկածվում է 2011թ․ սպանություն կատարելու մեջ: Այս մասին հայտնում է մայրաքաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանների միացյալ մամուլի ծառայությունն իր տելեգրամյան ալիքում: Սա այն դերասանի անունն է, ով խաղացել է «Universam» խմբավորման անդամ Դեմիդի էպիզոդիկ դերը աղմկահարույց «Слово Пацана» սերիալում։
Այն մասին, որ ձերբակալվածը հայտնի սերիալի դերասանն է, հայտնել է նաև իրավապահ մարմիններում ՏԱՍՍ-ի աղբյուրը: Գործակալության զրուցակցի խոսքով՝ բանդան, որի մեջ, ինչպես պնդում է հետաքննությունը, Բազանովն է եղել, 2011 թվականին Մոսկվայի Մեծ Պոլույարոսլավսկի նրբանցքում հարձակվել է գործարարի վրա: Մասնակիցները ատրճանակով կրակել են տուժողի գլխին, նրանից գողացել 900 հազար դոլար արժողությամբ պայուսակը և դիմել փախուստի։ Տուժած գործարարին հոսպիտալացրել են, սակայն արդյունքում նա մահացել է։

Актера сериала «Слово Пацана» арестовали по обвинению в убийстве
Замоскворецкий районный суд Москвы задержал Сергея Базанова, подозреваемого в совершении убийства в 2011 году. Об этом сообщает объединенная пресс-служба столичных судов общей юрисдикции в своем Telegram-канале. Так зовут актера, сыгравшего эпизодическую роль Демида, члена банды «Универсам», в нашумевшем сериале «Слово Пацана».
Источник ТАСС в правоохранительных органах также сообщил, что задержанный является актером известного сериала. По словам собеседника агентства, банда, в которую, как утверждает следствие, входил Базанов, напала на бизнесмена в 2011 году в Большом Полуярославском переулке Москвы. Участники выстрелили потерпевшему в голову из пистолета, украли у него сумку стоимостью 900 тысяч долларов и скрылись. Пострадавшего бизнесмена госпитализировали, но в результате он скончался.