Ալլա Պուգաչովան Ռուսաստան է վերադարձել
Երգչուհի Ալլա Պուգաչովան Ռուսաստան է վերադարձել։ Նրա ամուսինը՝ շոումեն Մաքսիմ Գալկինը, երգչուհուն չի ուղեկցել, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով իր աղբյուրը:
Դմիտրի Պեսկովը պատասխանելով ռուսաստանցիների, այդ թվում ՝ Ալլա Պուգաչովայի, ՌԴ վերադառնալու մասին հարցին ասել է. «ցանկացած քաղաքացի ազատորեն գալիս է իր հայրենիք և մեկնում արտերկիր»:
Ալլա Պուգաչովան հեռացել էր Ռուսաստանից՝ ռուսական զորքերն Ուկրաինա մտցնելու ժամանակ։  2022 թվականի սեպտեմբերի 18-ին նա հրապարակել էր մի գրառում, որում քննադատել էր Ուկրաինայում ռուսական ռազմական գործողությունը և խնդրել իրեն ճանաչել որպես օտարերկրյա գործակալ։

Алла Пугачева вернулась в Россию
Певица Алла Пугачева вернулась в Россию. Ее муж, шоумен Максим Галкин, певицу не сопровождал, сообщает "РИА Новости" со ссылкой на свой источник.
Дмитрий Песков ответил на вопрос о возвращении россиян, в том числе Аллы Пугачевой, в РФ. «Любой гражданин свободно приезжает на свою родину и выезжает за границу».
Алла Пугачева покинула Россию во время ввода российских войск в Украину. 18 сентября 2022 года она опубликовала пост, в котором раскритиковала российскую военную операцию на Украине и попросила признать ее иностранным агентом.