«Թվիթերը» սկսել է վճարել բովանդակություն արտադրողներին (ԼՈՒՍԱՆԿԱՆԵՐ)
«Twitter»-ը ֆինանսական նոր աջակցության ծրագիր է սկսել սոցցանցային բովանդակություն ստեղծողներին։ Ընկերությունը նրանց գումարներ կվճարի գովազդից ստացված եկամուտներից, սակայն աջակջությունը բոլորի վրա չի ազդի։
Ծրագրի անդամ կարող են դառնալ միայն Twitter Blue-ին բաժանորդագրվածները։ Ավելին, դիմելուց առաջ օգտատիրոջ հրապարակումները պետք է առնվազն հինգ միլիոն դիտում ունենան վերջին երեք ամսից յուրաքանչյուրում։ Ծրագիրը առայժմ աշխատում է միայն այն երկրներում, որտեղ գործում է «Stripe» վճարային համակարգը:
«Twitter»-ի ներկայացուցիչների կարծիքով՝ նման քայլը թույլ կտա բովանդակություն ստեղծողներին գումար վաստակել իրենց աշխատանքից։

Twitter начал платить производителям контента (ФОТО)
«Твиттер» запустил новую программу финансовой поддержки создателей контента в социальных сетях. Компания будет платить им деньги из доходов от рекламы, но поддержка коснется не всех.
Участниками программы могут стать только подписчики Twitter Blue. Кроме того, сообщения пользователя должны иметь не менее пяти миллионов просмотров в каждый из последних трех месяцев до подачи заявки. В настоящее время программа работает только в странах, где работает платежная система Stripe.
По словам представителей «Твиттера», такой шаг позволит создателям контента зарабатывать на своей работе.