Ո՞վ է Ջորդ Սորոսի որդին, ո՞վ է կառավարելու 25 մլրդ դոլարի կայսրությունը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
ԱՄՆ աշխարհահռչակ ֆինանսիստ, միլիարդատեր, «Բաց հասարակությունների» հիմնադրամի հոգաբարձու Ջորջ Սորոսը իր հսկայական կարողության՝ 25 մլրդ դոլարանոց կայսրության վերահսկողությունը հանձնում է որդուն՝ Ալեքսանդր Սորոսին։ Այդ մասին հայտնել է Սորոսի խոսնակը։
Ջորջ Սորոսի որդին ոչ այնքան հանրային կերպար է, հիմնադրամի մենեջերը, որն իրեն համարում է քաղաքական լիբերալ և բարերար։ Հիշեցնենք, որ 92-ամյա Սորոսն ասում էր, որ չի ցանկանա, որ իր հիմնադրամներն անցնեն իր հինգ երեխաներից որևէ մեկի վերահսկողությանը:
Սորոսը նաև ԱՄՆ դեմոկրատական կուսակցության ամենամեծ դոնորներից է: Ալեքսը ընտանիքի միակ անդամն է, որը «Soros Fund Management»-ի կառավարման խորհրդում է։ Դեկտեմբերին Ալեքս Սորոսը ստանձնել է «Բաց հասարակության» հիմնադրամների նախագահությունը:
Ալեքս Սորոսը իր ինստագրամյան էջում բազմաթիվ լուսանկարներ ունի դեմոկրատների ներկայացուցիչների՝ Օբամայի, Փելոսիի, սենատոր Շիֆի և այլոց հետ։

Who is George Soros' son, who will rule the $25 billion empire (PHOTOS)
The world-famous American financier, billionaire, and trustee of the "Open Societies" Foundation, George Soros, is handing over the control of his vast fortune, his $25 billion empire, to his son, Alexander Soros. Soros' spokesperson announced this.
The son of George Soros is a less public figure, the fund manager, who considers himself a political liberal and philanthropist. It should be recalled that 92-year-old Soros said he would not want his foundations to be controlled by any of his five children.
Soros is also one of the largest donors to the US Democratic Party. Alex is the only member of the family who is on the management board of "Soros Fund Management." In December, Alex Soros assumed the presidency of the "Open Society" foundations.
Alex Soros has many photos on his Instagram page with representatives of the Democrats: Obama, Pelosi, Senator Schiff, and others.