Քիմ Քարդաշյանի նախկին ամուսին, ռեփեր Քանյե Ուեսթը, ով հայտնի է նաև «Ye» մականունով, պատրաստվում է առաջադրել իր թեկնածությունը 2024 թվականի նախագահական ընտրություններում։
2020 թվականին Ուեսթը արդեն առաջադրվել էր պաշտոնի համար։ Այնուհետ նա կարողացավ գրանցվել որպես թեկնածու իր իսկ կուսակցության՝ Birthday Party-ի կողմից։
Նոյեմբերի 16-ին միլիարդատեր և Միացյալ Նահանգների 45-րդ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նույնպես հայտարարեց, որ կվերաառաջադրի իր թեկնածությունը 2024 թվականի նախագահական ընտրություններում։ ԱՄՆ գործող նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ մտադիր է պայքարել երկրի ղեկավարի պաշտոնում վերընտրվելու համար, սակայն ընդգծել է, որ վերջնական որոշում կկայացնի միայն հաջորդ տարվա սկզբին։

Канье Уэст баллотируется в президенты США
Бывший муж Ким Кардашьян, рэпер Канье Уэст, также известный под псевдонимом «Ye», готовится баллотироваться на пост президента в 2024 году.
В 2020 году Уэст уже баллотировался в президенты. Затем он смог зарегистрироваться кандидатом от собственной партии «Birthday Party».
16 ноября миллиардер и 45-й президент США Дональд Трамп также объявил, что снова будет баллотироваться на президентских выборах 2024 года. Действующий президент США Джо Байден заявил, что намерен бороться за переизбрание на пост главы страны, но подчеркнул, что окончательное решение примет только в начале следующего года.