Երևանի օրերը Գյումրիում. կայացել է «… և նորից Գարուն» ներկայացումը
Երևանի օրերի շրջանակում Գյումրիում նախաձեռնված ծրագիրը քաղաքի բնակիչներին ու հյուրերին երկու օր շարունակ հնարավորություն տվեց լիարժեքորեն վայելելու երևանյան մշակույթը: Այս մասին ասվում է Երևանի քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Սեպտեմբերի 3-ին Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի բեմը Սոս Սարգսյանի անվան համազգային պետական թատրոնի արտիստներինն էր: Ներկայացվել է խաղացանկային՝ Օ’Հենրիի «...և նորից Գարուն» բեմականացումը:
Գյումրիում Երևանի օրերի միջոցառումների ծրագիրն ամփոփվեց Երևանի քաղաքապետի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությամբ:
Երկու քաղաքների ամուր հիմքերի վրա դրվող գործակցության համատեղ հաջորդ նախագիծը կյանքի կկոչվի Երևանում` Գյումրու օրերի անցկացմամբ:

Yerevan days in Gyumri. The performance "... and again Spring" was held
The program initiated in Gyumri as part of the Yerevan Days allowed city residents and guests to fully enjoy Yerevan culture for two days. This is stated in the press release of the Yerevan Municipality.
On September 3, Gyumri V. The stage of the State Drama Theater named after Achemyan belonged to the artists of the National State Theater named after Sos Sargsyan. A performance of O'Henry's "...and Spring Again" was presented.
The program of Yerevan Days events in Gyumri was concluded with an official reception organized on behalf of the Mayor of Yerevan.
The next joint project of cooperation between the two cities will be implemented in Yerevan with the Gyumri Days.