Դրոշի կիրառման շրջանակն ընդլայնող նախագիծն ընդունվեց
Ազգային ժողովը միաձայն` 84 «կողմ» ձայնով ընդունեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանի հեղինակած նախագիծը, որով առաջարկվում է դրոշի կիրառման շրջանակն ընդլայնել:
Նախագծով առաջարկվում է կրթական, գիտական, մշակութային, մարզական բոլոր կազմակերպությունների, ինչպես նաև պետության և համայնքի կողմից հիմնադրված բոլոր իրավաբանական անձանց համար սահմանել պետական դրոշի գործածման պարտականութուն, ինչպես նաև կանոնակարգել Սահմանադրության օրվա, Հանրապետության և Անկախության տոների ժամանակ հանրային օգտագործման վայրերին հարող շենքերի վրա պետական դրոշի գործածման կարգը։ Իսկ այս կանոնները խախտելու դեպքում առաջարկվում է վարչական տուգանք սահմանել:
Քվեարկությունից առաջ վարման կարգով ելույթ ունեցավ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը և ասաց, որ կողմ են քվեարկելու նախագծին, ապա ծափահարեցին ընդդիմադիր պատգամավորին։

В Армении принят проект расширения сферы применения флага
Национальное Собрание единогласно 84 голосами "за" приняло авторский законопроект депутата от фракции "Айастан" Агвана Варданяна, в котором предлагается расширить сферу применения флага.
В проекте предлагается определить обязанность использования государственного флага всеми образовательными, научными, культурными, спортивными организациями, а также всеми юридическими лицами, созданными государством и общественностью, а также регламентировать использование государственного флага на зданиях рядом с общественными местами в День Конституции, День Республики и День Независимости. В случае нарушения этих правил предлагается налагать административный штраф.
Перед голосованием председатель фракции НС "Гражданский договор" Айк Конджорян выступил с речью, сказав, что они будут голосовать за законопроект, после чего раздались аплодисменты.