Դիլիջանի ոլորաններում մեքենան գլորվել է ձորը, կան զոհեր
ՀՀ ԱԻՆ-ից տեղեկացնում են, որ փետրվարի 12-ի առավոտյան Դիլիջանի ոլորաններում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներ:
Պարզվել է, որ Սևան-Դիլիջան ավտոճանապարհի 27-րդ կմ-ին «Mercedes-Benz C240» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Գ. Ռ.) դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 70 մ գլորվել ձորը. վարորդը տեղում մահացել է. ավտոմեքենայի մոտ հայտնաբերվել է 12-15 տարեկան տղա երեխայի դի։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը, ուղևոր Մ. Ռ.-ն (ծնված  2007 թ.) տեղափոխվել է Դիլիջանի ԲԿ:
Փրկարարներն ուղևոր Ս. Ռ.-ին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային․ վերջինս հոսպիտալացվել է Դիլիջանի ԲԿ:
Փրկարարներն ավտոմեքենայից դուրս են բերել վարորդի դին, դիերը ձորից դուրս են բերել և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային:
Մահվան ելքով ևս մեկ ՃՏՊ էլ գրանցվել է Տավուշի մարզի Գոշ գյուղի մոտ.  «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ` Ս. Վ., ծնված 1990 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 50 մ գլորվել ձորը. վարորդը տեղում մահացել է:
Փրկարարներն ուղևոր Լ. Հ.-ին (ծնված 1995 թ.) դուրս են բերել ավտոմեքենայից, իսկ վարորդի դին դուրս են բերել ձորից, դին և տուժածին տեղափոխել Խաչարձան գյուղ և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային:

Трагическое ДТП на поворотах Дилижана, среди жертв есть подросток
Министерство по чрезвычайным ситуациям РА сообщает, что утром 12 февраля в поворотах Дилижана произошло ДТП. Есть жертвы.
Выяснилось, что на 27-м км трассы Севан-Дилижан автомобиль Mercedes-Benz C240  (водитель Г.Р.) выехал с проезжей части и упал п в ущелье. Водитель погиб на месте. Рядом с автомобилем нашли тело 12-15-летнего мальчика.
До приезда спасателей, пассажир М. Р. (2007 г.р.) был переведен в МЦ Дилижана.
Спасатели доставили пассажира С. Р. к машине скорой помощи ․ Последний был госпитализирован в МЦ Дилижана.
Спасатели спустились в ущелье и вытащили из машины тело водителя,  доставив в машину скорой помощи.
Еще одно ДТП со смертельным исходом произошло возле села Гош Тавушской области. Автомобиль «УАЗ» (водитель С.В., 1990 г.р.) вылетел с проезжей части и скатился метров на 50 в ущелье. Водитель погиб на месте.
Спасатели вытащили Л. Х. (1995 г.р.) из машины, а тело водителя достали из ущелья, пострадавшего и погибшего отвезли в село Хачардзан.