Դեսպանները խոսել են փոխադարձ աջակցության մասին
Հունաստանում ՀՀ դեսպան Տիգրան Մկրտչյանն այցելել է Էստոնիայի դեսպանություն, որտեղ նրան ընդունել է դեսպան Կարին Ռաննուն։ Այս մասին տեղեկացնում է Հունաստանում Հայաստանի դեսպանության ֆեսբուքյան էջը։
«Երկու դեսպանները ջերմ զրուցել են հայ-էստոնական հարաբերությունների, երկկողմ և բազմակողմ սխեմաներում փոխադարձ աջակցության մասին»,- հայտնում է Աթենքում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունը և հավելում, որ 2016-2021թթ․ Տիգրան Մկրտչյանը Էստոնիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանն էր: Այդ ընթացքում հայ–էստոնական երկկողմ քաղաքական հարաբերությունները խորացել են, խորհրդարանական դիվանագիտությունն ակտիվ է եղել, Էստոնիայում բազմաթիվ միջոցառումներ են կազմակերպվել, իսկ մշակութային փոխգործակցությունը եղել է շարունակական։

Послы Армении и Эстонии в Греции поговорили о взаимной поддержке
Посол Армении в Греции Тигран Мкртчян посетил посольство Эстонии, где был принят послом Карин Ранну. Об этом сообщает Facebook-страница посольства Армении в Греции.
"Оба посла тепло говорили об армяно-эстонских отношениях, взаимопомощи в двусторонних и многосторонних схемах", - сообщили в дипмиссии РА в Афинах, добавив, что в 2016-2021 гг. Тигран Мкртчян был послом Республики Армения в Эстонской Республике. За это время углубились армяно-эстонские двусторонние политические отношения, активизировалась парламентская дипломатия, в Эстонии было организовано много мероприятий, продолжалось культурное сотрудничество.