«Ֆրանսիան կարող է հավաքել երկու հիմնական կազմ, գուցե նույնիսկ չորսը». Դե Բրույնե
Եվրո-2024-ի 1/8 եզրափակչում Բելգիայի հավաքականը կմրցի Ֆրանսիայի ընտրանու հետ: Հանդիպումը կկայանա այսօր՝ հուլիսի 1-ին․
«Ֆրանսիան շատ որակյալ խաղացողներ ունի։ Նրանք, անկասկած, կարող են հավաքել երկու հիմնական կազմ․.. Գուցե նույնիսկ չորսը: Ֆրանսիային հաղթելու համար մենք պետք է շատ, շատ լավ խաղանք։ Միգուցե Ֆրանսիան պետք է սովորականից մի փոքր վատ խաղա։
Մենք նույնպես պետք է օգտագործենք մեր հնարավորությունները։ Նրանց հետ խաղում տասը պահ չենք ունենա, այնպես որ, պետք է իրացնենք այն պահերը, որոնք կստեղծենք։
Կիլիան Մբապեն անհավանական է։ Իր արագության շնորհիվ նա կարող է մեկ վայրկյանում փոխել խաղի ընթացքը։ Նա շատ գոլեր է խփում, նա միշտ վտանգավոր է։ Բարձր մակարդակ ունի և նա, և մյուս ֆուտբոլիստները», - ասել է Բելգիայի հավաքականի և «Մանչեսթեր Սիթիի» կիսապաշտպանը։

Kevin De Bruyne spoke about the upcoming match with the French national team.
The Belgian team will compete with the French team in the 1/8 finals of Euro-2024. The meeting will take place today, July 1.
"France has many quality players. They can put together two main lines... Maybe even four. We have to play very, very well to beat France. France should play a little worse than usual.
We should also use our opportunities. We won't have ten moments in the game against them, so we must realize the moments we will create.
Kylian Mbappe is incredible. Thanks to his speed, he can change the course of the game in a second. He scores a lot of goals; he is always dangerous. He and the other players have a high level," said the midfielder of the Belgian national team and Manchester City.