Մոսկվայի կենտրոնում տեղադրվել է Իոսիֆ Կոբզոնի արձանը
Մոսկվայի կենտրոնում կտեղադրվի ռուս երգիչ Իոսիֆ Կոբզոնի հուշարձանը։ Համապատասխան հնձնարարությունը տվել է Ռուսաստանի մայրաքաղաքի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունը։
«Մոսկվայի ղեկավարությունը 45 միլիոն ռուբլու չափով դրամաշնորհ կհատկացնի ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Իոսիֆ Կոբզոնին նվիրված հուշարձանի պատրասման ու տեղադրման, ինչպես նաեւ հարակից տարածքի բարեկարգման համար»,- հայտնել է մամուլի ծառայությունը։
Հուշարձանը Մոսկվայում Կոբզոնին նվիրված երրորդ խորհրդանիշը կդառնա։ Երաժշտության ռուսական ակադեմիայի շենքին արդեն իսկ հուշատախտակ է տեղադրված, շրջաններից մեկում միջափողոցը ստացել է նրա անունը։

В центре Москвы установят памятник Иосифу Кобзону
В центре Москвы будет установлен памятник российскому певцу Иосифу Кобзону. Соответствующее поручение дал мэр российской столицы Сергей Собянин, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу мэрии.
«Руководство Москвы предоставит грант в размере 45 млн рублей на строительство и установку памятника народному артисту СССР Иосифу Кобзону, а также благоустройство прилегающей территории», — сообщили в пресс-службе.
Памятник станет третьим символом Кобзона в Москве. На здании Российской академии музыки уже установлена ​​мемориальная доска, в одном из районов улица получила свое название.