Անվանի և սիրված երգիչ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Մաթևոսյանն այսօր նշում է ծննդյան 85-ամյակը: ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանն այցելել են մաեստրոյին՝ շնորհավորելու տարեդարձի կապակցությամբ:
«Ձեր կյանքը հայ երաժշտարվեստի նվիրման յուրահատուկ և գեղեցիկ ճանապարհ է: , ինչի համար շնորհակալ ենք: Լիահույս եմ՝ Ձեր ներկայությունը դեռ երկար տարիներ վայելելու հնարավորություն կունենանք»,- ասել է նախարարը՝ մաղթելով առողջություն և ստեղծագործական անսպառ եռանդ:
Ռուբեն Մաթևոսյանը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի և արժևորման համար՝ նշելով. «Երգելու եռանդը դեռ ապրում է իմ մեջ, բայց եթե անգամ որոշեմ այլևս չերգել, 900-ից ավելի երգ է ձայնագրվել, որից 700-ը թվայնացված է. դրանք կապրեն ինձանից հետո»:
Այցի շրջանակում մաեստրոն պատմել է տարբեր տարիների ստեղծագործական ճանապարհի, կենսագրության հետաքրքիր դրվագների և նոր ծրագրերի մասին:
Քննարկվել են նաև հոբելյանական տարվա շրջանակում Ռուբեն Մաթևոսյանի 85-ամյակը տոնելու հնարավոր միջոցառումները:

Renowned and beloved singer, People's Artist of the Armenian SSR, Ruben Matevosyan, celebrates his 85th birthday today. RA Minister of Education, Science, Culture, and Sports Zhanna Andreasyan and Deputy Minister Daniel Danielyan visited the maestro to congratulate him on his birthday.
"Your life is a unique and beautiful path of dedication to Armenian musical art. For which we are grateful. I hope that we will have the opportunity to enjoy your presence for many more years," said the minister, wishing him health and inexhaustible creative energy.
Ruben Matevosyan expressed his gratitude for the appreciation and appreciation, noting: "The passion for singing still lives in me, but even if I decide not to sing anymore, more than 900 songs have been recorded, 700 of which are digitized. They will live after me."
During the visit, the maestro discussed his creative journey over the years, notable episodes from his biography, and his new projects.
Possible events to celebrate Ruben Matevosyan's 85th birthday during the jubilee year were also discussed.