«Ջերմ Ամանոր Ջերմուկում». կանցկացվի հեղինակային երգի մրցույթ-փառատոնի գալա-համերգը
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ հունվարի 3-ին կկայանա «Ջերմ Ամանոր Ջերմուկում» խորագրով բացօթյա միջոցառումը, որի շրջանակում կանցկացվեն հեղինակային երգի մրցույթ-փառատոնի գալա համերգն ու մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը։
ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ 2025 թ. «Արտպրոգրես» մշակութային հասարակական կազմակերպությունն անցկացրել է Էջմիածնի «Փոքրիկ քայլ» երաժիշտ-կատարողների 6-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնը, որի առանձնացված անվանակարգերից է «Հեղինակային երգ» անվանակարգը։
Այս տարի մրցույթին մասնակցության հայտ էին ներկայացրել ՀՀ տարբեր մարզերից մի քանի տասնյակ մասնակիցներ՝ անհատ կատարողներ և ուսումնական հաստատությունների սաներ:
Ընտրված լավագույն 9 մասնակիցները կատարումներով հանդես կգան հունվարի 3-ին՝ ժամը 16:00-ին, Ջերմուկում անցկացվող գալա համերգի և մրցանակաբաշխության շրջանակում: Լավագույն մասնակիցներից բացի՝ դրամական պարգևատրում կստանան նաև նրանց մանկավարժները և ուսումնական հաստատությունները:

"Warm New Year in Jermuk": the gala concert of the author's song contest-festival will be held
With the support of the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports of the Republic of Armenia, an outdoor event titled "Warm New Year in Jermuk" will be held on January 3, within the framework of which the gala concert of the author's song competition-festival and the solemn award ceremony will be held.
With the support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports, in 2025, the "Artprogress" cultural non-governmental organization held the 6th international competition-festival of musicians-performers of Echmiadzin "Small Step", one of the separate nominations of which is the "Author's Song" nomination.
This year, several dozen participants from various regions of the Republic of Armenia, both individual performers and students from educational institutions, submitted applications to participate in the competition.
The nine best participants will perform on January 3 at 16:00 as part of the gala concert and award ceremony in Jermuk. In addition to the best participants, their educators and educational institutions will also receive monetary awards.