Հունվարի 3-ին՝ «Ֆեստիվառ» Ջերմուկում
Առաջին անգամ տեղի կունենա ձմեռային «Ֆեստիվառ» զբոսաշրջային-երաժշտական փառատոնը, որը կանցկացվի 2026 թվականի հունվարի 3-ին Ջերմուկում:
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը և Հանրային հեռուստաընկերությունը բոլորին հրավիրում են մասնակցելու տոնական միջոցառմանը։
Հունվարի 3-ին՝ ժամը 15:00-ից, Ջերմուկում կգործի տեղական արտադրանքի ամանորյա տոնավաճառ, իսկ ժամը 18:00-ին տեղի կունենա տոնական համերգ. բեմում կլինեն սիրված երգիչներ Արամ MP3-ն և Yellowheart խմբի երաժիշտ կատարողները: Տոնական համերգին կմիանա նաև «Մանկական Եվրատեսիլ 2025» մրցույթի մասնակից Ալբերտ Արմենակյանը՝ իր մրցութային հայտնի երգով:
Միջոցառման մուտքն ազատ է։
«Ֆեստիվառ Ջերմուկ» երաժշտական փառատոնի անցկացման նպատակով Կառավարության վերջին նիստում ՀՀ պետական բյուջեից համապատասխան հատկացումներ են արվել:

January 3rd, "Festival" in Jermuk
The winter "Festival" tourism and music festival will take place for the first time on January 3, 2026, in Jermuk.
The Ministry of Education, Science, Culture, and Sports and the Public Television Company invite everyone to participate in the festive event.
On January 3, from 15:00, a New Year's fair of local products will open in Jermuk, and at 18:00, a festive concert will take place. The stage will be occupied by popular singers Aram MP3 and musicians of the Yellowheart group. Albert Armenakyan, a participant in the "Junior Eurovision 2025" contest, will also join the festive concert with his famous competition song.
Admission to the event is free.
At the last session of the Government, the state budget of the Republic of Armenia allocated funds for the "Festival Jermuk" music festival.