Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է Ռուբեն Հախվերդյանին
Հանրահայտ և սիրված երգիչ, երգահան Ռուբեն Հախվերդյանն այս տարի նշում է ծննդյան 75-ամյակը: Այս առիթով արվեստագետին այսօր ընդունել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը։
Շնորհավորելով Ռուբեն Հախվերդյանին հոբելյանի կապակցությամբ՝ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը նշել է. «Ձեր երգերն անչափ սիրելի ու հոգեհարազատ են յուրաքանչյուր ընտանիքում՝ թե՛ երեխաներին, թե՛ մեծահասակներին: Ձեր յուրաքանչյուր համերգ միշտ սպասված է մեր հանրության համար»:
Նախարարն արվեստագետին մաղթել է քաջառողջություն, ստեղծագործական բեղուն գործունեություն և լեփ-լեցուն դահլիճներ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ռուբեն Հախվերդյանի ստեղծագործություններին և համերգային առաջիկա նախագծերին վերաբերող հարցեր։

Известный и любимый певец, композитор Рубен Ахвердян в этом году отмечает свой 75-летний юбилей. По этому случаю деятеля искусств сегодня приняла министр образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян.
На встрече также присутствовал заместитель министра ОНКС Даниэл Даниэлян.
Поздравляя Рубена Ахвердяна с юбилеем, министр Жанна Андреасян отметила: «Ваши песни безмерно любимы и близки каждой семье — как детям, так и взрослым. Каждый Ваш концерт всегда долгождан для нашей общественности».
Министр пожелала деятелю искусств крепкого здоровья, плодотворной творческой деятельности и полных залов.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся произведений Рубена Ахвердяна и предстоящих концертных проектов.