Bon Jovi խումբը վերադառնում է
Ամերիկյան լեգենդար Bon Jovi խումբը հայտարարել է Forever Tour նոր համաշխարհային շրջագայությամբ բեմ վերադառնալու մասին, որը կմեկնարկի 2026 թվականին:
Սա կլինի խմբի առաջին մասշտաբային նախագիծը չորս տարվա ընդմիջումից հետո, որը կապված է եղել ֆրոնտմեն Ջոն Բոն Ջովիի ձայնալարերի վիրահատության հետ։ Այս մասին հայտնում է Sky News-ը:
Երաժիշտը պատմել է, որ թիմն այս ամբողջ ընթացքում մնացել է իր կողքին և աջակցել իրեն՝ չնայած ֆինանսական դժվարություններին:
«Խումբը և, նույնիսկ, թիմն ինձ ցույց տվեցին եղբայրության, նվիրվածության և սիրո բոլորովին այլ մակարդակ ավելի քան երեք տարի, երբ փող չկար։ Եվ նրանց ընտանիքները սպասում էին դրան: Եվ նրանք երբեք չեն կորցրել հավատը, ինչն ինձ օգնել է շարունակել պայքարել», - խոստովանել Է երգիչը։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ տուրի եվրոպական մասը կմեկնարկի 2026 թվականի օգոստոսի 28-ին՝ Էդինբուրգի Murrayfield մարզադաշտում։ Այնուհետև խումբը ելույթ կունենա օգոստոսի 30-ին՝ Դուբլինի Croke Park-ում, իսկ շրջագայությունը կավարտի սեպտեմբերի 4-ին՝ Լոնդոնի Wembley-ում մեծ համերգով։

The legendary American band Bon Jovi has announced its return to the stage with the Forever Tour, set to start in 2026.
This will be the group's first large-scale project after a four-year break, which followed frontman Jon Bon Jovi's vocal cord surgery. Sky News reports this.
The musician said that the team has remained by his side throughout this time and supported him, despite financial difficulties.
"The band and even the team showed me a completely different level of brotherhood, devotion, and love for more than three years, when there was no money. And their families were waiting for this. And they never lost faith, which helped me to continue to fight," the singer admitted.
According to the magazine, the European part of the tour will start on August 28, 2026, at the Murrayfield Stadium in Edinburgh. The band will then perform on August 30 at Croke Park in Dublin, and will conclude the tour on September 4 with a big concert at Wembley in London.