Հայաստանի այս տարվա պատվիրակն ընտրվել է Հանրային հեռուստաընկերության նախապես հայտարարած մրցույթի արդյունքում, որին 80-ից ավելի հայտ էր ստացվել: Տեղի և միջազգային լավագույն մասնագետներից բաղկացած փորձագիտական խմբի որոշմամբ լավագույնն է ճանաչվել 12-ամյա Ալբերտը։ Այս մասին տեղեկացնում է Առաջին ալիքը։
Ալբերտը երգի աշխարհում իր առաջին քայլերը կատարել է 6 տարեկանում։ 2018-ից նա հետևում է Եվրատեսիլին՝ որպես հավատարիմ երկրպագու, իսկ վերջին 3 տարիներին նա եռանդով փորձում է իրականություն դարձնել իր երազանքը՝ մասնակցել մանկական Եվրատեսիլին։ Հայաստանյան պատվիրակի մրցութային երգը և տեսահոլովակը կհրապարակվեն շուտով:
«Մանկական Եվրատեսիլ 2025» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում` դեկտեմբերի 13-ին, «Միավորված երաժշտությամբ» կարգախոսի ներքո։ Ժյուրիի կազմում են եղել Եվրատեսիլի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Ծերունյանը, Հանրային հեռուստաընկերության կրեատիվ պրոդյուսեր Աննա Թադևոսյանը, երգիչ Արամ MP3-ն, երգչուհի Ժակոն, ռեժիսոր Արթուր Մանուկյանը, երգահան Լիլիթ Նավասարդյանը և երգահան, երաժշտական պրոդյուսեր Նիկ Էգիբյանը: Հաշվի է առնվել նաև միջազգային մասնագետներից բաղկացած ֆոկուս խմբի կարծիքը։

The name of the Armenian delegate at the Junior Eurovision Song Contest 2025 has been announced
This year’s Armenian representative was selected through a competition announced in advance by the Public Television Company, which received more than 80 applications. The expert panel, consisting of the best local and international specialists, decided to recognize 12-year-old Albert as the best. Channel One reports this.
Albert took his first steps in the world of singing at the age of 6. Since 2018, he has been following Eurovision as a loyal fan, and for the past 3 years, he has been trying hard to make his dream of participating in the Junior Eurovision come true. The Armenian representative’s competition song and video will be published soon.
This year’s Junior Eurovision 2025 song contest will be held in the Georgian capital, Tbilisi, on December 13, under the slogan “United by Music.” The jury consisted of the head of the Armenian Eurovision delegation, Davit Tserunyan; creative producer of the Public Television Company, Anna Tadevosyan; singer Aram MP3; singer Jako; director Artur Manukyan; songwriter Lilit Navasardyan; and songwriter and music producer Nik Egibyan. The opinion of a focus group consisting of international experts was also taken into account.